Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden ayrıldı

İsrail polisi namaz sonrası cemaatten 13 kişiyi yaraladı

KOSGEB desteğiyle ‘sinekten protein’ çıkartıyor

‘Fırat’ın çakılları’ kadınların elinde ‘taş bebeğe’ dönüşüyor

Irkçılık Yetişkinlerin Uydurduğu Bir Şeydir

Videolar 29 Kasım, 20:23'de eklendi

Çocuklar masumdur. Günlük hayatta yaşadığımız, olduğu varsaydığımız, düşündüğümüz çoğu şey aslında beynimizin kurduğu şeylerdir. Bunların bazıları beynimizin kurduğundan ziyade kötü niyetimizin göstergesi olmuş şeylerdir.

Fotoğraf: Uçan Adam Youtube

Fotoğraf: Uçan Adam Youtube

Irkçılık ise; Dünyanın çeşitli ülkelerinde özellikle Amerika’da insanların siyahi vatandaşları küçük düşürmek, aşağılama ve ikinci sınıf bir insan olarak görmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Bu durum çocukluktan itibaren veya genetik olarak insanın doğasında olan bir şey değildir. İnsanların önce kendilerinin uydurduğu sonra ona inandığı bir kabul etmişlik durumudur. Bu kabul etmişlik durumu hiç insancıl değildir. Kötü niyet ürünüdür.

Bu konu ile ilgili Uçan Adam kanalında güzel bir videoya denk geldim. Uçan adam videosunda şöyle anlatıyor olayı;

Etiyopya’nın Başkenti Addis Ababa’dan Harar eyaletine gitmek üzere havaalanındaydım. Etiyopyalı bir ben bir de İsveçli bir aile var. Herkes sessizce yerine oturdu.Kimseden çıt çıkmıyor. Salona ölü bir hava hakim. Siyahlar beyazları, beyazlar da siyahları merak ediyor. Üç beş dakika ölü havayı soluduktan sonra ufak kıvırcık saçlı Etiyopyalı bir bebek acayip keyifli sesler çıkararak yürümeye başladı. Herkesin ilgisini çeken o sapsarı şirin çocuğa elini uzattı. Aynı anda sarışın batılı çocuk gülücükler saçarak ona doğru ilerledi. Bütün salon dikkat kesilmişti. Dini, dili, memleketi farklı olan ve birbirini hiç tanımayan bu iki bebek birbirilerine dokunuyor okşuyor sarılıyor ve öpmek istiyordu. Üstelik  sadece kendi iradeleriyle.

Yaklaşık elli atmış kişilik bekleme salonu. bir anda sımsıcak rengarenk oluvermişti. Üç dört kare fotoğraflarını çektikten sonra makineyi kapattım oturdum onları izledim. Bu sefer izlemek çekmekten çok daha keyif vermişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac

Notice: Trying to get property of non-object in /home/malayani/public_html/wp-content/plugins/activity-reactions-for-buddypress/class/class.php on line 1080
21
sadfasd