Diriliş Ertuğul Aliyar Bey İle Röportaj

Sinema-Dizi, Videolar 5 Şubat, 14:04'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 1.066 OKUNMA

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş ‘Ertuğrul’un 76’ıncı bölümü yine çok konuşulacak gelişmeleri ekrana getirecek. Diriliş Ertuğrul’un 8 Şubat Çarşamba günü TRT 1’de ekrana gelecek bölümünde Vasilius’un emriyle Tekfur’u öldüren Lazkaris, Çavdar obasına sığınmış, Ertuğrul’un alpları obaya girerken onu görmüşlerdir. Buna istinaden Ertuğrul, Sadettin Köpek ve Aslıhan’ın nikah günü Çavdar obasına gelerek Aliyar’dan adaletin tesis edilmesi için destek istemiştir.

Nitekim Aliyar, babasına, Aslıhan’a ve birçok engele rağmen adaletten yana olmuş, böylece herkes tarafından istenmeyen, hain biri durumuna gelmiştir. Ural’ın yargılanması sonucu kadılar idam hükmüne varmışlardır. Sadettin Köpek ve Vasilius bu duruma engel olmak istemiş fakat ellerinden bir şey gelmemiştir. Bu durum neticesinde Candar Bey fenalaşmıştır.

Şimdi Çavdar Obasının iki beyi ölümle yüz yüzedir. Peki Ural kurtulacak mıdır, yoksa infazı yapılacak mıdır? Candar Bey’in durumu ne olacaktır? Aliyar, kadıların bu kararıyla herkesin öfkesini üzerine almıştır.

Aliyar şimdi ne yapacaktır?

TRT’nin Aliyar Bey (Cem Uçan ile yaptığı röportaj)


Diriliş Ertuğrul Aliyar Bey Röportajı paylaşan: malayani-313

Sosyal Medya’da Aliyar Beye Olan Sempati

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21