Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden ayrıldı

İsrail polisi namaz sonrası cemaatten 13 kişiyi yaraladı

KOSGEB desteğiyle ‘sinekten protein’ çıkartıyor

‘Fırat’ın çakılları’ kadınların elinde ‘taş bebeğe’ dönüşüyor

PKK Mağarasında Ahmet Davutoğlu Ayrıntısı

Gündem, Politika, Türkiye 3 Aralık, 22:06'de eklendi

Cudi Dağı Anılmış-Kemerli bölgesinde güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonda, 3 teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi.

52743_5

 

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığınca, Cudi Dağı Anılmış-Kemerli bölgesinde operasyon icra edildi.

52743_6

Operasyonda, 3 terörist ölü ele geçirildi. Teröristlere ait çok sayıda mühimmat, silah, mermi, yaşamsal malzeme, teknik alet ve cihaz ile dijital materyale el konuldu. PKK’lılıların eşyalarının arasında Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Stratejik Derinlik adlı kitabı çıktı.

52743_4

Stratejiik Derinlik Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Türk dış politikası üzerine yazmış olduğu eserdir.

Kitap 3 ana kısımdan oluşmaktadır.

  • 1. Tarihsel ve kavramsal çerçeve : Siyasi/kültürel miras ve Türkiye’nin üzerine oturduğu tarihsel arka planın analizi ve buradan doğan potansiyel güç unsurları.
  • 2. Teorik çerçeve : Kademeli strateji ve havza politikaları: ülke olarak ünsiyet sahibi olduğumuz coğrafi havzalar ve bunlarla temasımızın niteliği ve muhtemellerinin incelenmesi.
  • 3. Uygulama alanları : Stratejik araçlar ve bölgesel politikalar. NATO, AB, İKÖ, D-8 vb. uluslararası örgütlere dair yapı analizleri, bu kurumlarda Türkiye’nin yeri ve oynadığı rollerin tespitinin ardından, Türkiye’nin 1.kısımda bahsi olunan mirası ve 2. kısımda belirtilen havzalarla olan aktüel ilişkisine binaen soğuk savaş sonrası dönemde takınması gereken kuşatıcı tavrı kurar.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac

Notice: Trying to get property of non-object in /home/malayani/public_html/wp-content/plugins/activity-reactions-for-buddypress/class/class.php on line 1080
21
sadfasd