Okulun ‘gönüllü annesi’ harç da karıyor temizlik de yapıyor

Türkiye 24 Ekim, 07:38'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 218 OKUNMA

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde, 6 çocuk annesi Aslı Genç, çocuklarının eğitim gördüğü ve eşinin çalıştığı okulda, temizlikten tadilata kadar birçok işi gönüllü yapıyor.

Sivas‘ın Şarkışla ilçesinde, 6 çocuk annesi yaşındaki Aslı Genç, çocuklarının eğitim gördüğü ve eşinin çalıştığı okulun temizliğinden tadilatına kadar birçok işinde gönüllü olarak görev alıyor.

İlk eşinden 2, ikinci eşinden 4 çocuğu olan 40 yaşındaki Genç, günün büyük bir bölümünü, eşinin engelli kadrosundan memur olarak çalıştığı ve 2 çocuğunun okuduğu Kahraman Köseoğlu İlkokulu’nda geçiriyor. Okulun “gönüllü annesi” olarak bilinen Genç, gün boyu okuldaki temizlik ve tadilat işlerine yardımcı oluyor.

Okulda tadilat işleri sırasında zaman zaman harç karan, işçilere çay demleyen Genç, bir çocuğunun okuduğu Sefil Selimi Ortaokulu’nda da taşımalı eğitim gören çocuklara yemek dağıtımına yardımcı oluyor.

Genç, hem eşine yardım etmek hem de boş zamanını faydalı işlerle değerlendirmek için eşinin görev yaptığı okulda “gönüllü anne” olmak istediğini, bu nedenle her türlü yardımı yapmak için gününün önemli bir bölümünü okulda geçirdiğini söyledi.

“Eşim iyilik meleğidir”

Aslı Genç’in 49 yaşındaki eşi Orhan Genç de “Eşim iyilik meleğidir. Her darda kalana yardım etmeye çalışıyor. Kendisi ne kadar zor durumda olursa olsun, dardaki insanlara yardım etmeye çalışıyor.” şeklinde konuştu.

Sefil Selimi Okulunda eğitim gören 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Elif Genç ise annesiyle gurur duyduğunu ve onu çok sevdiğini aktararak, “Annem herkese yardım ediyor. Mahalledeki, okuldaki, her taraftaki çocuklara yardım ediyor. Annemi çok seviyorum, iyi ki benim annem olmuş.” dedi.

Kahraman Köseoğlu İlkokulu Müdürü Feyyaz Coşkun da Aslı Genç’in okulun “gönüllü annesi” gibi çalıştığını dile getirdi.

AA

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21