Müjdat Gezen Sanat Evi Kundaklandı

Gündem, Türkiye 20 Şubat, 21:40'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 292 OKUNMA

Müjdat Gezen Sanat Kültür ve Eğitim Vakfının girişinde yangın ortaya çıktı. Kamera kayıtlarına göre yangın bilerek ve isteyerek yapılmış bir kundaklamaydı.

Anadolu Ajansı olay yerinde şişe ve plastik eldiven bulunduğunu duyurmuş ve bu durum ‘kundaklama’ şüphelerini beraberinde getirmişti. İlerleyen saatlerde açıklama yapan Müjdat Gezen “Bir kundaklama olayı. Görüntülerde de mevcut” açıklamasında bulunmuştu. Kundaklama anı güvenlik kamerasına yansıdı…

Kadıköy’deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin kundaklanmasıyla ilgili Müjdat Gezen açıklama yaptı.

Gezen, “Yangınlar, alevler bizim içimizdeki alevleri söndüremez. İçimizde ateş farlı bir ateş. Atatürk ateşi, Cumhuriyet ateşi. Ona bir şey olmuyor. Yalnız birazdan izleyeceğiniz görüntüde bu okulun neden yanmadığını, koruyucusunun kim olduğunu çok güzel göreceksiniz. Çok hoşunuza gidecek o görüntü. Alevlerin arasında bronzdan Atatürk silüetini çok net göreceksiniz. Burası dünyanın ilk ve tek parasız özel okulu, 26 yıldır… Akit haberin yaptığı son haberden sonra emniyetten bana telefon geldi ‘koruma ister misiniz’ diye. Okula eve ve tiyatroya koruma teklifini kabul ettim. Dersler şu an devam ediyor. Terör polisi görüntüleri izledi. Bu terör suçuna giriyor. Hiçbir şey olacağı da yok. Avukatımız Akit gazetesine ve Burhan Kuzu’ya davayı açmıştı” şeklinde konuştu.

Kundaklama anı kamerada: Görüntülerde sanat merkezi önüne gelen bir kişinin benzin döküp ateşe verdiği görülüyor.


Müjdat gezen sanat evi böyle kundaklandı paylaşan: malayani-313

“Failin yakalanmasına yönelik kapsamlı soruşturma başlatılmıştır”

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde çıkan yangına ilişkin olay yerinden elde edilen kamera görüntülerindeki failin kimlik tespiti ve yakalanmasına yönelik güvenlik güçlerine gerekli talimatların verildiği ve geniş kapsamlı soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Neler olmuştu?


Abdülhamit’in Torunu Nilhan Sultan Hakkında… paylaşan: malayani-313

Geçenlerde sosyal medya gündemini oldukça meşgul eden Nihal Osmanoğlu, Galatasaray adasında hak iddiasında bulunmuştu. Bu konu çoğu kesim tarafından tepkiyle karşılanmış ve Nihal Osmanoğlu’nun söylediği ve iddia ettiği konu ile ilgili gülüp geçilmişti.

Yine o günlerde Halk tv canlı yayınına bağlanan Müjdat Gezen, Nihal Osmanoğlu için çok ağır kelimeler kullanmıştı. Müjdat Gezen‘in bu terbiyesiz tutumu çoğu kesimi rahatsız etmişti. Bu kesimin başında Yeni Akit Gazetesi gelmekteydi.

Müjdat Gezen‘in söyledikleri ne kadar çirkinse yapılan fiil on kat daha çirkindir. Acilen adaletin tecelli etmesi gerekir. Kinini nefretini kundaklama ile çıkaran insanların aramızda işi yok. Kişiliklerinin ıslahı şart.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21