Mühendisliği bırakıp doğduğu yeri ‘tatil köyü’ne dönüştürdü

Eğitim, Türkiye 22 Temmuz, 23:07'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 191 OKUNMA

TOFAŞ’ta 20 yıldır sürdürdüğü mühendislik mesleğini bırakan Arif Doğru, TKDK’dan aldığı hibe desteğiyle doğduğu Gököz köyünde yaklaşık 2,6 milyon liralık yatırımla “tatil köyü” kurdu.

Otomotiv devlerinden TOFAŞ‘ta 20 yıl sürdürdüğü mühendislik mesleğini bırakan Arif Doğru (47), mesleğini bırakıp, doğup büyüdüğü yer olan Bursa‘nın Keles ilçesine bağlı Gököz köyüne yatırım yapma kararı verdi.

Gököz Göleti’nin kıyısında kendi arazisi olan Doğru, bu alan üzerinde bir çalışma yaparak, hayali olan projeyi oluşturdu. Söz konusu projeyi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) sunan Doğru, buradan da hibe alarak işe başladı.

Yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ardından projeyi tamamlayan Doğru, gelen vatandaşların bungalov tipi evlerde konaklayabileceği ve alakart restoran-kafeteryalarda yemek yiyebileceği, gölette balık tutma, kano, dev ağaçların arasında at binme, ATV safari, okçuluk, hobi bahçelerinde toprakla uğraşma ve benzeri birçok aktivitenin yapılabileceği bir yaşam alanı oluşturdu.

Doğru’nun, “Gököz Natural Park” adıyla Uludağ’ın eteklerinde hayata geçirdiği projeye, kısa sürede çok sayıda yerli ve yabancı turist ilgi gösterdi.

AA

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21