Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden ayrıldı

İsrail polisi namaz sonrası cemaatten 13 kişiyi yaraladı

KOSGEB desteğiyle ‘sinekten protein’ çıkartıyor

‘Fırat’ın çakılları’ kadınların elinde ‘taş bebeğe’ dönüşüyor

Kanada’da Yaşanan Güzel Bir Hayvan Sevgisi Örneği

Türkiye 10 Eylül, 19:34'de eklendi

Kanada da yavrularını yol ortasında emziren geyiği gören sürücüler beslenmenin bitmesini sonuna kadar beklemişler.

geyik

 

Yavrularını emziren geyiği gören Kanadalı sürücüler ne yapmış? Korna? Basıp geçmek? Hayır yarım saat beklemişler. En az insanlar kadar saygıyı hak ettikleri bir gerçek. Bu dünya sadece insanlar için değil. Bu dünya dünya üzerinde yaşayan bütün canlılar için.

Dünyanın güzelleşmesinde en büyük etkenlerden biridir hayvanlar. Biz her ne kadar bu hayvan kelimesini günlük hayatta kötü bir anlam ile kullansak bile dünyada ki en kıymetli şeylerden biridir hayvanlar.

Biz insan olarak tabiatında bir hayvan sayılırız. Osmanlıcada insan için hayvan-ı natık kelimesi kullanılmaktadır. Hayvan-ı natık konuşan hayvan anlamına gelmekte.

Aynı olayın ülkemizde gerçekleşmesi durumunda da aynı tepki verilir miydi? Bu gerçekten düşündüren bir şey. Evet aynı şekilde insanlar beklerdi diye rahatlıkla diyemiyorum maalesef. Bu bizim insanımızı kötülemek amacıyla değil belki ancak hayvan sevgisinin bizde çok fazla gelişmediğinin bir örneğidir sadece.

Bizde olsaydı ne olurdu diye düşününce aklıma ilk olarak; o geyiği vuralım da akşama yeriz gibi şeyler geliyor. Umarım ben kuruntulu ve kötü düşünceli biriyimdir…

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac

Notice: Trying to get property of non-object in /home/malayani/public_html/wp-content/plugins/activity-reactions-for-buddypress/class/class.php on line 1080
21
sadfasd