Genç Kız Engelliler için 185 bin kapak topladı

Türkiye 19 Eylül, 07:19'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 232 OKUNMA

Tek başına yaklaşık 400 kilogram kapak biriktiren iyiliksever genç kız, bir rekora imza atarken sergilediği özveriyle de yaşıtlarına örnek oldu.

koral-mercan

Koral Mercan, 13 yaşında. İzmir’in Alsancak Semti’nde yaşıyor. Ortaokul öğrencisi.

Koral, bir yıl önce Konak Belediyesi’nin bedensel engellileri tekerlekli sandalye sahibi yapmak amacıyla başlattığı ‘Mavi Kapak, Mavi Sevgi’ kampanyası için kapak toplamaya karar verdi.

Tek başına bir yıl içerisinde tam 185 bin kapak toplamayı başardı.

Koral’ın topladığı kapaklar yaklaşık 400 kilograma denk geliyor. Kampanya için toplanan her 270 kilogram pet şişe kapağı karşılığında bir tekerlekli sandalye alınabiliyor.

“Ben de engelli olabilirdim”

koral-mercan-izmir-kapak

Topladığı kapakları Konak Belediyesi ekiplerine teslim eden Koral, engellilere umut olmayı başarabildiği için mutlu:

İzmir’in Alsancak Semti’nde annesiyle birlikte yaşayan ortaokul öğrencisi Koral Mercan, Konak Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan Mavi Kapak kampanyasına destek vererek, bedensel engelli vatandaşların umudu oldu. Bir yıldır mavi kapak toplayan Koral, artık evine sığmayan kapakları Konak Belediyesi’nin görevli ekiplerine teslim etti.

“Mavi kapakları toplayarak bir engelliye sandalye alındığını duymuştum. Ben de bu kampanyaya destek vermek istedim. Gördüğüm her mavi kapağı toplayıp engelli kardeşlerime destek oluyorum. Çünkü ben de engelli olabilirdim. Onlara elimden geldiğince yardım edeceğim. Umarım başkalarına da örnek olurum. Herkes bu kampanyaya destek verirse sokaklara atılan her mavi kapak umut olur.”

Kampanyaya destek vermek için kapak biriktirenler, 0232 482 10 36 numaralı telefonu arayarak Konak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne ulaşabiliyor. Belediye ekipleri, belirttiğiniz adrese gelerek kapakları teslim alıyor ve geri dönüşüme kazandırıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21