El Bab’da şehit olan askerin babası da şehit olmuş

Türkiye 9 Şubat, 14:41'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 228 OKUNMA

El Bab’da şehit olan Uzman Çavuş Mahmut Uslu’nun İstanbul Kartal’daki evine ateş düşerken, şehit Uslu’nun eski polis memuru babası Ali Uslu’nun da 25 yıl önce şehit olduğu haberi duyanları kahretti.

Daha önce polis memuru eşi Ali Uslu’yu şehit veren anne Uslu, bu kez oğlunu şehit vererek ikinci kez şehit acısı yaşadı. Baba Ali Uslu’nun Kartal Yakacık’ta 25 yıl önce bir uyuşturucu operasyonu sırasında şehit olduğu öğrenildi. Şehit Uslu’nun bekar olduğu ve annesi ile yaşadığı öğrenildi. Şehit Uslu’nun, yılbaşı gecesi Gaziantep’in Oğuzeli İlçesi’nde askerleri ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte yemek yiyip sohbet ettiği ortaya çıktı.

Şehit Uslu’nun, yılbaşı gecesi Gaziantep’in Oğuzeli İlçesi’nde askerleri ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte yemek yiyip sohbet ettiği ortaya çıktı.

Vatan toprağı daha önemli


Başbakan Yıldırım ile karavanada akşam yemeği yiyen şehit Uslu, Ankara’da yaşayan annesini telefonla arayarak yeni yılını kutlamıştı. Şehit Uslu’nun, telefonu verdiği Başbakan Yıldırım ile konuşan annesi, “Oğlumu özledim, yanıma gelsin” diyerek özlemini ifade etmişti. Şehit Uslu ise, annesine “Vatan toprağı daha önemli” diyerek yanıt vermişti.

Arkadaşı da şehit olmuştu


Başbakan Yıldırım ise anne Uslu’ya “Çocuklarınız bize emanet, burada iyiler” diyerek ailenin yeni yılını kutlamıştı. Yıldırım’ın aynı masada oturup sohbet ettikleri askerlerden hemşehrisi Uzman Çavuş Selim Topal da, 20 Ocak’ta 4 arkadaşıyla birlikte şehit olmuştu.

Şehit sayısı 5’e yükseldi

Dün Suriye’nin El Bab Bölgesinde çıkan çatışmalarda önce 2 asker şehit oldu. Öğleden sonra yaşanan çatışmalarda 2 askerin daha şehit olduğu haberi geldi. Kara haberlerin ardı ardına geldiği Suriye’de şehitlerin yası tutulmadan bir askerin daha şehit olduğu haberi 23:40 sularında geldi. Gün içinde şehit olan asker sayısı 5’e yükseldi, yaralı 14 askerimizin tedavisi sürüyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21