Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Ermeni milletvekiline sert tepki: Dürüst değilsiniz!

Politika, Türkiye 19 Kasım, 23:16'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 295 OKUNMA

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul’da düzenlenen NATO PA 62. Genel Kurulu’nda konuştu.
Çavuşoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Dış İşleri Bakanı Melüt Çavuşoğlu

Dış İşleri Bakanı Melüt Çavuşoğlu

BÖLGEMİZDEKİ VİZYONUMUZ REFAHIN SAĞLANMASIDIR

Güney Kafkasya’daki durum ne yazık ki endişe kaynağıdır. Bizim coğrafyamızdaki dondurulmuş itilaflar hepsi potansiyel risktir. GÜney Osetya ve Abhazya, Güney Kafkasy’oda sorundur. Karabağ problemi potansiyel bir risk oluşturyor. Kıbrıs problemi çözülmelidir. Tüm tehdit oluşturan örneğin en son Karabağ problemi dahil hepsinin barışçı yoldan çözülmesi gerekiyor. AGİT Minsk Grubu’nun iyi çalşması gerekiyor. Bu sorunlara çözüm bulabilirsek bölgemizdeki riskleri azaltmış oluruz. Bölgemizde çok sayıda sınamalar, sorunlar var. Gemişmelere olumsuz, kötümser bir mercekten bakmak istemiyoruz. Bizim vizyonumuz ülkemizde ve bölgemizde barış ekseni üzerine kurulmuştur. G20 Dönem Başkanlığımız süresince sadece gelişmiş ülkeler değil az gelişmiş ülkeleri de gündeme aldık.

ERMENİ MİLLETVEKİLİNE TOKAT GİBİ CEVAP

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul’da düzenlenen NATO PA 62. Genel Kurulu’nda konuştu. Çavuşoğlu’nun konuşmasının ardından soru cevap bölümünde söz alan Ermenistan Milletvekili Koryun Nahapetyan, Türkiye’ye yönelik suçlamalarda bulundu.

Nahapetyan’ın Türkiye’nin DEAŞ’a destek verdiği yönündeki suçmalarına Bakan Çavuşoğlu sert tepki gösterdi.

Çavuşoğlu, “Değişik görüşlerimiz olabilir. Ama önce dürüst olmamız lazım. Hele siyasetçiysek çok dürüst olmalısınız. Maalesef Ermeni arkadaşlarımız hiç dürüst olmuyorlar. Nasıl söylersiniz DAEŞ’e destek verdiğimizi? Bugüne kadar hangi ülke Türkiye’nin öldürdüğü kadar DEAŞ teröristini öldürmüştür? Hiç de dürüst olmayan biçimde DEAŞ’a destek verdiğimizi söylüyorsunuz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21