Bitlis’e 7 Klimalı Otobüs Durağı

Türkiye 25 Ocak, 07:16'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 249 OKUNMA

Bitlis belediyesi tarafından, soğuk havalarda vatandaşların daha fazla etkilenmemesi için klimalı kapalı duraklar yapıyor.

Bitlis belediyesi tarafından, soğuk havalarda vatandaşların daha fazla etkilenmemesi için klimalı kapalı duraklar yapıyor. Bitlis’in çetin ve uzun kış aylarında otobüs duraklarında bekleyen vatandaşlar, büyük zorluklar yaşıyor. Özellikle hastalar, yaşlılar ve çocuklar, soğuk ve fırtınalı havalarda otobüs duraklarında beklemekte büyük zorluklarla karşılaşıyor.

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların üşümemesi ve sıcak bir ortamda beklemelerini sağlamak için bugüne kadar kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen 7 klimalı durağa, yazın serinletmesi, kışın da ısıtması için özel klimalar yerleştirildi.

Soğuk havalardan korunmak için ilk etapta şehir merkezinde vatandaşların en yoğun beklediği merkezi duraklara kapalı klimalı duraklar yapılmaya başlandı. İlk etapta 7 durağın getirileceği, iki durağın kurulduğunu belirterek, zamanla bu sayıların artırılacağını belirtiler.

Kapalı klimalı durakları gören vatandaşlar ise uygulamadan memnun olduklarını dile getirdiler.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

akcaabatli00 Ocak 25, 2017

Keske bu tarz belediyecilik anlayisi her sehrimizde olsa. Bazi belediyeler vatandas odakli degil show amacli isler yapiyor. Su soguk kis günlerinde evsizlere, sokak hayvanlarina, cocuklara ve yol güvenligine daha fazla odaklanilsa. Belediyeler futbol takimlarina para akitacaklarina hayirli isler yapsinlar. Tebrikler Bitlis belediyesi!


Sayac
21