10. Çocuğu da kız olan adam evi terk etti

Türkiye 31 Ekim, 09:20'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 364 OKUNMA

Konya’da iki yıldır eşinden ayrı yaşayan Suzan Bulut, atık kağıt toplayarak 10 çocuğuyla kaldığı barakada yaşamını sürdürüyor.

Suzan BULUT

Suzan BULUT

Merkez Selçuklu ilçesi Şeker Murat Mahallesi’ndeki barakada 10 çocuğuyla yaşayan Suzan Bulut (38), 5 yıl önce Gaziantep’ten Konya’ya geldiklerini söyledi.

Gaziantep’ten 5 yıl önce Konya’ya gelen 38 yaşındaki Suzan Bulut, eşi Muhittin Bulut’la severek evlendiklerini belirtti.

10’UNCU ÇOCUĞU DA KIZ OLUNCA TERK ETTİ

Eşinin hep erkek evlat beklentisi olduğunu belirten Bulut, şunları anlattı:

9 kız çocuğum oldu. Şu an 1.5 yaşında olan kızıma 6 aylık hamileyken, onun da kız olacağını öğrendim. Eşime yine kız çocuğumuzun olacağını söyledim. O da tepki gösterdi.

Ben de 9 kız çocuğumuzun olduğunu ve 10’uncuyu da kabul etmesini istedim. Ama kabul etmedi.

Akrabası olan amcasının kızını kuma olarak getireceğini söyledi. Ben de bu durumu kabul etmedim. Çocuğum kız doğunca da, 1.5 yıl önce bizi terk etti gitti.”

Bulut, yıkım gerekçesiyle oturduğu evden çıkmak zorunda kaldığını, ahşap ve kartonlarla kaplı barakada yaşadığını dile getirdi.

Suzan BULUT'un Evi

Suzan BULUT’un Evi

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla kendilerini zor günlerin beklediğini dile getiren Bulut, şöyle konuştu:

Kış geldi çattı. Burada 10 çocuğumla yaşamaya çalışıyorum. Çocuklarımın 4’ü okula gidiyor. Sabah 5’te kağıt toplama arabasıyla işe çıkıyorum.

3

Suzan BULUT

Buraya geldikten sonra çocuklarımı okula bırakıp kahvaltı yapıyorum. Biraz ev işi yaptıktan sonra yine işe çıkıyorum.

GÜN BOYU ELİMİZE 18-20 LİRA YA GEÇİYOR YA GEÇMİYOR

Günde 3 kez belirli bölgeleri dolaşıyorum. Atık kağıt ve kartonları toplayarak geçimimizi sağlıyoruz. Gün boyu çalışmamızın karşılığında elimize 18-20 lira para ya geçiyor ya geçmiyor. Karın tokluğuna, yavrularım için mücadele veriyorum.”

Suzan BULUT'un Kızı

Suzan BULUT’un Kızı

AKŞAMLARI KORKU İÇİNDE YATIYORUZ

Bulut, hayırseverlerden kendisine uzanacak yardım elini beklediğini dile getirerek, şöyle devam etti:

Kendi emeğimizle bir şeyler kazanmaya çalışıyorum. Kimseden bir şey dilenmiyorum. Başımızı sokacak, güvende olacağımız bir ev istiyorum. Akşamları korku içinde yatırıyoruz.

Suzan Bulut'un Kızları

Suzan Bulut’un Kızları

Tinercisi, tehlikeli, zararlı insanları var. Karşıda kardeşim kalıyor. Oturduğumuz ev yıkılınca onun da yardımıyla bu barakayı yaptık. Elektrik ve suyu komşudan alıyoruz. Tuvaleti, banyosu, oturma odası hepsi bu derme çatma yapının içinde.”

BİRGÜN

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21