Sakin kent Uzundere misafirlerini büyülüyor

KDV sistemi bu haliyle sürdürülebilir değil

İstanbul’da rüşvet iddiasıyla 60’ı polis 102 kişi gözaltında

Öğretmenlerin 2017 Hazırlık Ödeneği Ne Kadar Olacak?

WordPress’de bir Arşiv sayfası oluşturma

Teknoloji 5 Aralık, 06:55'de eklendi

Bu ive’nin blog yazımlarına bir arşiv sayfası eklediğini göreceksiniz. Aylara Göre Arşivleri ve Konuya Göre Arşivleri gösterir. WordPress, eski yayınları kenar çubuğu vb. Kategori arşivi aracılığıyla gösterecek şekilde zaten kurulmuş durumda ancak buna ek olarak bir arşiv sayfası olması da güzel.

Bu yazıda size illüstrasyon blogunuza bir arşiv sayfası nasıl ekleyeceğinizi göstereceğim

WordPress 2’de bir arşiv sayfası eklemek inanılmaz derecede kolaydır. Yapmanız gereken tek şey boş bir sayfa oluşturmaktır (örneğin, wp admin paneli aracılığıyla yazma, sayfa yazma) ve daha sonra sayfa şablonunu varsayılan şablondan arşivlere dönüştürdüğünüzden emin olun. Bu kadar. Artık arşiv sayfalarına bakarsanız, tüm mesajlar ay ve kategoriye göre listelenmiştir. Keyfini çıkarın!

 

wordpressÇalışmıyor … .wordpress şablonu değiştirmeme izin vermiyor bile

Şablonun değiştirilmesi için sayfa yazma ekranında bir seçenek görmüyorsanız endişelenmeyin, genel bir hata ve kendime ait bir hatadır. WordPress varsayılan temasının arşivler ve bağlantılar gibi birkaç ek şablonları vardır (bir sonraki yazımda bağlantıları tartışın). Ancak, kendi temasını veya ağdan indirdiğiniz bir temayı kullanıyorsanız, bu şablonlara sahip olmayacağınız çok iyi bir şans var. Bu nedenle şablonu değiştirme seçeneğini görmüyorsunuz – wordpress, yalnızca tema dizininde bir şablon görürse şablonu değiştirebileceğiniz hiçbir şeyi değiştiremeyeceğiniz seçeneği kaldırır! Dolayısıyla kendiniz yaratmanız gerekir.

Varsayılan temanız kelime basında olmalı (ve utanmazsa da!), Böylece arşiv şablonuna başvurabilirsiniz. Bunu yapmaktan kurtarmak için her ne kadar arşiv şablonunun kubrick’de nasıl göründüğünü (kubrick varsayılan wordpress şablonunun adıdır)

<?php
/*
Template Name: Archives
*/
?><?php get_header(); ?><div id="content" class="widecolumn"><?php include (TEMPLATEPATH . '/searchform.php'); ?><h2>Archives by Month:</h2>
<ul>
<?php wp_get_archives('type=monthly'); ?>
</ul>

<h2>Archives by Subject:</h2>
<ul>
<?php wp_list_categories(); ?>
</ul>

</div>

<?php get_footer(); ?>

Yukarıda not etmeniz gereken bir şey, ‘Şablon Adı: Arşivler’ kodudur. Bu wordpress’e Arşiv adı verilen bir şablon dosyası ve bu dosyayı şablon olarak kullanmanızı sağlar.

Şimdi yapmanız gereken şey archives.php adında yeni bir dosya oluşturmaktır. Sonunda s’ye dikkat edin – yani. WordPress zaten dosya arşivi.php dosyalar vb. WordPress aramak için kullanır sadece arşivlerini bir harf haricinde aynı adını aramak oldu.

Bu yeni dosyada kodunuzu page.php şablonunuzdan kopyalayın. Üst kısmında, varsayılan tema dizininizdeki orijinal archives.php dosyasına benzer şekilde ‘Şablon Adı: Arşivler’ kod bölümünü ekleyin. Ayrıca, posta kodunu vb kaldırmanız ve arşiv oluşturmak için kodu ile değiştirmeniz gerekir, yani bu bölüm:

<?php include (TEMPLATEPATH . ‘/searchform.php’); ?><h2>Archives by Month:</h2>
<ul>
<?php wp_get_archives(‘type=monthly’); ?>
</ul> <h2>Archives by Subject:</h2>
<ul>
<?php wp_list_categories(); ?>
</ul>

Şimdi bunu tema dizininize yükleyin. Bloggingtips adlı bir tema kullanıyorduysanız, yeni archives.php dosyanızı wp-content / themes / bloggingtips / adreslerine yükleyin.
Şimdi yazma sayfanıza dönerseniz, şablonu yeni arşivler sayfamıza değiştirmenizi sağlayacak sayfa şablonu seçeneğini görmeniz gerekir. Tereyağından kıl çeker gibi!
Not: muhtemelen searchform.php dosyasını tema dizininize de kopyalamanız gerekir.

Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen bana bildirin.
Teşekkürler,
Kevin

Açıklama: Tam açıklama yaparken, site sahibinin web sitemdeyken tıkladığınız, okuduğunuz veya baktığınız her şeye maddi veya başka bir şekilde fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21
sadfasd