Sakin kent Uzundere misafirlerini büyülüyor

KDV sistemi bu haliyle sürdürülebilir değil

İstanbul’da rüşvet iddiasıyla 60’ı polis 102 kişi gözaltında

Öğretmenlerin 2017 Hazırlık Ödeneği Ne Kadar Olacak?

Trafik Oluşturan Blog Başlık Fikirleri ile Gelmek 4 Süper Kolay Yol

Teknoloji 10 Aralık, 16:36'de eklendi

“Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Beyninizin bu haftaki blog yazısı için uygun bir konuyla konuşması kelimenin tam anlamıyla bir dudak çırpıcı yırtıcıya dönüşüyor ve önünüzdeki boş ekranı seyrederken neye yazacağınızı anlamaya daha da yakınsınız demektir. Tanıdık geliyor mu

Umutsuzluğa kapılma. Ben de hissediyorum. Yıllarca blogculuk yapıyordum ve birkaç günlüğümde, fikir tezgahım kare “E.” üzerine oturuyor. Dolayısıyla bu yazı. Aşağıda, blogunuza yazılacak şeylerle fikir havuzunuzu doldurmanın dört yolu vardır; bu nedenle, bir sonraki yazışınızda oturduğunuzda güzel dudaklarınız yerine klavyeniz saldırıya geçecektir.

I. Anahtar Kelimeleri Gir

Evet, o kadar basit. En sevdiğiniz arama motoruna gidin (Google, Yahoo !, Bing, vb.) Ve nişinizde bir anahtar kelime yazın. Örneğin, abut serbest yazı yazıyorum. Bu yazıyı yazarken, yazdıklarımda, sonuçların üçüncü sayfasında ne ortaya çıktı.

Bunun gibi bir şey için çevrimiçi araştırma yaptığımda, bir kenara olarak genellikle sonuçların ilk sayfasını atlarım. Niye ya? Çünkü ihtiyaç duydukları tüm tıklamaları alıyorlar ve daha derin sayfalara aşkı sevmekten hoşlanıyorum – ki bu, çok fazla iyi içeriğin bu arada görülmediği bir yer. Kanıt?
Ne bulacağım Bir serbest yazar, Playboy dergisi için yazmak üzere nasıl bir konser çıkardığına dair bir hikaye – sadece bir istenmeyen telefon görüşmesi yaparak.

Ne?! Bu, Google arama sonuçlarının 1. sayfasında değil!

Sana iyi şeyler söyleyen biri ilk sayfayı yapmaz, değil mi? Her neyse, orada otururken hikayeyi okurken, bir yazı fikri bana geldi: Editörlere Basma Basit Yollar. Her şey başladı, çünkü beynim blog konuları için yeni fikirler bulmayı reddettiğinde bir anahtar kelime googledildi.

II. Haberleri Kullan

Şu anda eyaletlerde, bir başkanlık seçiminin ortasındayız. Başlıca yarışmacılar arasında bir kadın, Yahudi bir sosyalist (kendinden bahsedilen Senatör Sanders) ve kooky (deli?) Bir milyarder var. Bir yerde, bir şekilde bu karışımı niş bağlayabilirsiniz iyi bir blog yazısıdır.

Serbest yazar olarak, Serbest Yazar olarak öğrendiğim 5 Şey Cumhurbaşkanlığı Tartışmalarını izleyerek ortaya çıktı. Biri nasıl bir öyküyü döndürmektir; Bir diğer nedeni, kredibilite oluşturmak için kaynakları öne çıkarmanın önemini; Üç kişilik nasıl bir hikaye içine enjekte edilir – sadece kafamın içine attı. İki tane daha bulabilmek için düşünmek veya bazı araştırmalar yapmak zorundayım, ancak elimden geleni yapacağıma şüphem yok.

III. Yanıt Sitelerini Kullan

Blog konusuyla gelip en sevdiğim yollardan biri, Quora ve Yahoo! Yanıtları gibi cevap sitelerini kullanmaktır.

Gerçek insanlar bu sitelerde gerçek sorular sorarlar. Bunun içinde arama motoru altın var, çünkü cevap seçtiğinizde, boşlukta yazmadığınız anlamına gelir. Orada birileri gerçekten bu sorunun cevabını bilmek istiyor. Ve eğer bir “bir” varsa, diğerlerinin da yapacağına bahse girebilirsiniz.

İpucu: Bu sitelerde blogunuza cevap verdiğiniz sorularınızı sorduğunuzda, kesin soruyu sitedeki deyimle (mümkünse) kullanın. Örneğin, Serbest yazı yazarlığı hakkında Quora üzerine bir soru şu şekilde dile getirildi: Serbest meslek kariyeri başlatmanın en iyi yolu nedir? 9 yanıt vardı.

Üzerinde tıkladığınız sorunun altında, ilgili sorular bulacaksınız. Yukarıda ortaya atılan soru ile ilgili biri şudur: Deneyimsiz serbest yazar olarak mesleğe nasıl başlanır? Bu dil yanlışlıkla bir başlıkta kullanmazdım; “Denemeler” sözcüğünün sonundaki “s” yi bırakırım ve bunun yerine kullanın.

Bilginize, bu soruda diğerinden çok daha fazla yanıt var (15), dolayısıyla muhtemelen popüler bir sorudur çünkü deneyimsiz bir serbest yazarlık kariyeri başlatmak isteyenler çoktur.

IV. Bu Konuyla İlgili Ne İstersiniz

Hiç bir şey bilmek istediniz mi, ancak sana en uygun olanı bulamadın mı? Bu günlerde Googlesphere’da seyrek görülebileceğini biliyorum, ancak gerçekleşiyor.

Bazen, bu blogda bir yanıtın parçası, o blogun bir başka alakalı parçası ve konu hakkında 50 blog gibi görünen şeylere baktıktan sonra karşılaştığınız başka bir bilgi bulabilirsiniz.

Bir şey hakkında merak ettiyseniz, o zaman da başkası vardır. Ve sorularınızı cevaplayan tek bir yerde bu bilgileri bulamazsan, oradaki kapsamlı bir blog yazısı için geçerli bir fikir.

Paranız trafik tsunami getirmek, binlerce dolar kazanmak ve dünyayı dolaşmak, süslü lokantalarda yemek yemenizi, bırakıncaya kadar alışveriş yapmak ve … alışveriş yapmak için izin vermek için konunun otoritesi haline gelebilir.

Tamam, biraz kafam var. Ama ne demek istediğimi anlıyorsun değil mi?

İyi.

Bir dahaki sefere bir blog yazısı yazmak için oturursanız ve beyniniz fikirlerle gizlice gizlice oynuyorsa, bu (yer imi yazılan) mesajı getirin. Yer işareti koydun, değil mi? Unutma, alt dudaklarınızda çiğneme yok. Bu kötü, kötü bir alışkanlıktır. ?

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21
sadfasd