Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden ayrıldı

İsrail polisi namaz sonrası cemaatten 13 kişiyi yaraladı

KOSGEB desteğiyle ‘sinekten protein’ çıkartıyor

‘Fırat’ın çakılları’ kadınların elinde ‘taş bebeğe’ dönüşüyor

İçerik Kuramının Faydaları, İpuçları ve Zorlukları

Teknoloji 9 Aralık, 18:18'de eklendi

İçerik küratörlüğü istikrarlı bir zemin kazanmakta ve birçok içerik pazarlamacısı bunu bir strateji olarak benimsemektedir.

Özgün içerik oluşturma

Ünlü 80/20 kuralı orijinal ve küratörlü içeriğin 80:20 oranına sahip olmasını önerdi; bu nedenle seçilmiş içerik orijinal içerik kadar asla onaylanmamıştı. Ancak, son zamanlarda, içerik küratörlüğünün popülaritesi, içerik oluşturma ile paraleldir.

Sektörün küratörlüğündeki içeriği büyük ölçekte benimsemesinden sorumlu olan birkaç faktör var. Bunların arasında, orijinal içerik yaratma sürecinin uzunca bir süredir karşılaştığı zorluklar var. Tüm bu zorlukları listeleyen aşağıdaki infographic dosyasına bakın:

http://pamorama.net/2013/07/13/5-content-curation-infographics/

http://pamorama.net/2013/07/13/5-content-curation-infographics/

Gördüğünüz gibi orijinal içerik oluşturmak için zaman, ilgili kaynakları bulmada zorluklar takip ediyor. Infographic, içerik için en iyi kaynakların seçiminde kesin bir kılavuz sunar. Ayrıca içerik küratörlüğünün bir SEO güçlendiricisi olduğunu da gösteriyor.

Bunlarla ilgili daha fazla bilgi sonradan tartışılacaktır. Öncelikle, içerik küratörlüğünün faydalarını belirleyip ipuçlarını ve zorlukları tartışacağız. Blogcularınız, blog trafiğinizi artırmak için bazı işlem yapılabilir pikaplar istiyorsanız dikkat ediyorlar.

Yarar 1: Katma değer, zamandan kazandırır

Gördüğümüz gibi, değerli yüksek kaliteli içerik hazırlamak zaman alıcıdır. Araştırmalar yapmak, bilgi toplamak ve anlatıya entegre etmek zaman almaktadır. Maliyet de bir konudur. Profesyonel yazarlar nişe, konuya ve içerik türüne bağlı olarak 50 – 100 $ artırabilir.

Kitleler küratörlüğündeki içeriğe değer katıyor mu? Aşağıdaki bilgilere yanıt veriyor:

https://blog.crazyegg.com/2013/07/04/content-curation/

https://blog.crazyegg.com/2013/07/04/content-curation/

Kitleler orijinal içeriğin sadece% 30’unda ve seçilmiş içeriğin% 100’ünde değer buluyor. Bir içeriğin küratörlüğünü yapmanızın nedeni, içinde bir değer bulduğudur ve kitleleriniz de öyle olacaktır.

Faydası 2: Bina takipçileri

Arama motorları ve WiKi sitelerinin yanı sıra bilgi toplamak için çok fazla kaynak yok. İçeriği kürleştirerek, yeni bilgilerle ve uygulanabilir bilgilerle yüklü olarak, kitlelere alakalı ve güvenilir bilgiye erişebilir ve otoritenin pazarlanması için gerekli olan bir takipçi oluşturabilirsiniz.

Yarar 3: Güncellenerek kalma

İçerik küratörlüğü bilgi paylaşımıdır. Kürlenmiş içerik, yeni bilgiler sağlar ve endüstri eğilimleri hakkında bizi bilgilendirir. Fonksiyonel düzeyde, uzman stratejilerini tanımak ve uygulamak.

İçerik odaklılık ipuçları
İçerik küratörlüğünün faydalarından sonra ipuçlarını tartışmanın zamanı geldi. İşte buradalar:

İpucu 1: Kürasyonda tutarlılık

İnsan beyni kalıpları tanıma konusunda doğuştan gelen bir kabiliyete sahiptir, bu yüzden insanlar dünyanın en iyi kalıp tanıma makineleri olarak bilinirler. Tutarlılığın özünde belli bir kalıbın tekrarıdır. Bir marka sürekli bir şekilde içerik kürsüye geldiğinde, izleyiciler bir kalıp keşfederler ve ona alıştırabilirler. Marka sadakati bu şekilde gelişir.

İpucu 2: Sosyal paylaşım

İçerik küratörlüğü, sosyal kanallar arasında yüksek bir başarı oranına sahiptir. % 25 tweet’in bağlantı içerdiği,% 56 retweet’in ise bağlantı içerdiği bildirildi. Birkaç ekstra çizgi eklemek görünürlüğü artırabilir ve küratörlüğündeki içeriği markanın temasına bağlayabilir. Ekteki metinlerin en uygun uzunluğunu öğrenmek için aşağıdaki bilgilere bakın:

http://positionly.com/blog/content-marketing/content-curation-strategy

http://positionly.com/blog/content-marketing/content-curation-strategy

3. İpucu: Kitleyi tanımlama

Bir kitle oluşturmak söz konusu olduğunda, sektöre özgü mesajlar, sektöre özel olmayan mesajlardan daha iyidir. Aşağıdaki bilgilere bakın:

http://www.slideshare.net/duckofdoom/aol-nielsen-content-sharing-study/7-CONTENTSHARING_All_messages_IndustryspecicPERCENTAGESSKYROCKETWhen_messages

http://www.slideshare.net/duckofdoom/aol-nielsen-content-sharing-study/7-CONTENTSHARING_All_messages_IndustryspecicPERCENTAGESSKYROCKETWhen_messages

Not Küratörlü içeriğin etrafındaki yaklaşık% 26’lık konuşmalara eşdeğer, sektörle ilgili% 60’lık mesajlar, markaya özeldir. Markanın veya markalı terimlerin adı bu sohbetler sırasında ortaya çıkar. Bu nedenle, beraberindeki metinlere marka isimleri ve markalı terimler eklemeyi unutma.

İpucu 4: Daha İyi SEO

İçerik küratörlüğü, SEO için bir nimettir. Arama motorları, sosyal medyadan katma değerli, bilgi odaklı içerik ve doğal geri bağlantıları sever. Bu, sitenizdeki arama ve sosyal izini artırır. Organik trafik, daha fazla organik trafik yol açar.

İpucu 5: Clickbait başlıkları

Bu stratejiyi uygulamak için öncelikle markanızla çınlayan bir konu seçin. Sonra endüstri düşünce liderleri tarafından yazılmış webin çevresindeki 10 en güçlü mesajı çekin ve bir liste oluşturun. “En iyi 10” başlıklı başlık, tıkır tıkır. Editöryel bültenler için, bu tür başlıklar, e-posta alıcıları, dikkat çekici bulduğu başlıklara tıkladığında son derece etkili olabilir.

İpucu 6: Diğerleriyle röportaj yapma

Bloglama alanınızdaki uzmanlarla röportaj yapın. Tıpkı fikirler, ilham ve ipuçları için kendilerine bakarken diğerlerini de yapın. Sektörle ilgili soruların yanıtlanmasını sağlamak ve sözcükleri yaymak, takipçisi oluşturmak ve korumak için size yardımcı olabilir.

Kürasyon zorlukları

Kürasyon, içerik pazarlama piramitinin en alt katmanıdır ve% 80’den fazla içerik pazarlamacısı bugün onu kullanmaktadır. Ancak içerik küratörlüğü ile ilgili zorluklar, bir marka stratejisi olarak verimliliğini sınırlar.

Zorluklar şunlardır:

Münhasırlık yok

İçerik pazarlamacılarından yaklaşık% 60’ı akranlarını ve rakiplerinin küratörlüğünü yaptıkları aynı içeriği küratörlük yapıyor olduklarını bildirdi. Dolayısıyla, bir içerik küratörünün kendisini küratörlüğün orijinal içeriğine bağlayan tek aracı konumlandırması zor.

Özelleştirme sorunu

Küratörlüğünü yaptığınız içerik, kitlenize uyacak şekilde özelleştirilmemiş olabilir. Web’de özelleştirilmiş içeriği araştırmak için arama yapmak zaman alabilir.

Gürültü faktörü

Sanayi, liderlerin çoğu zaman pek çok alanda fikir ayrılığı yaptığını düşünüyordu. İçeriğini kürattırırken seçici olamazsın. İki içerik içeriği birbirine aykırı olabilir; Seçici olmamak ve ikisini de kürataj etmemekle, aslında kitlenizi karıştırmakla sonuçlanabilirsiniz.

Multimedya içeriği

Makaledeki ilk infographic, YouTube’un kürasyona uygun içeriği bulmak için en iyi kaynak olduğunu gösteriyor. Videolar oluşturmak, metin tabanlı içerik oluşturmaktan çok daha zor ve pahalıdır – Bu, multimedya içeriğinin çoğunlukla küratörlüğünü ve nadiren yaratılmasının bir nedeni olabilir.

Hareketli içerik

Bununla birlikte, animasyonlu içerik bunu değiştirebilir. GoAnimte, Powtooon ve VideoScribe gibi araçlar, multimedya içeriği oluşturma sürecini kolaylaştırır. GoAnimate incelemesi, aracın basit bir sürükle ve bırak arayüzü, animasyon videoları ve önceden animasyonlu karakterler oluşturmak için özelleştirilebilir şablonlar denizi olduğunu gösteriyor.

VideoScribe benzersizdir çünkü sadece 4 basamakta bir video oluşturmanıza olanak tanır. Yıllık abonelere aylık 4 ABD doları tutarında bir ücret verilir. Powtoon profesyonel tasarımcılar, animatörler ve ses sanatçılarının içeriğini yığınlar; böylece geniş bir multimedya kaynakları havuzundan seçim yapabilir ve profesyonel görünümlü videoları kolayca yaratabilirsiniz.

Sonuç

Küratörlü içeriğin oyun değiştiricisi olduğunu inkar etmek yok. Bu makalenin sonunda verebileceğim tek öneri, kreatif içerik etrafında pazarlama stratejilerinizi hazırlamak ve böylece içerik pazarlama tekniklerinizin daha etkili olmasını sağlamaktır.

 

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,

Sayac

Notice: Trying to get property of non-object in /home/malayani/public_html/wp-content/plugins/activity-reactions-for-buddypress/class/class.php on line 1080
21
sadfasd