HowPK.com’dan Tanvir Zafar’la tanışın

Teknoloji 13 Aralık, 09:23'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 152 views OKUNMA

Bir blog için bir fikir veya konsept bulurken, en başarılı olanlar genellikle problemleri çözmeye veya sorulara cevap vermeye odaklanır. İnternette bugün bir milyardan fazla aktif site bulunduğundan, yalnızca cevaplar vermek yeterli değildir. Bunun yerine, ayrıntılı rehberleri, görsel materyallerle birlikte öğreticiler sağlamanız ve kitlenizin aradıklarını tam olarak bulmasını kolaylaştırmanız gerekir. Oldukça iyi miktarda iş, tanıtım ve para kazanma işleminden sonra, kısa sürede güzel ve düzenli bir gelir akışına sahip olabilirsiniz. Devam eden “Meet the Blogger” röportaj dizisinde yer alan en son blog yazıcımız olan Tanvir ile tam olarak böyle oldu. Hikayesi ve “nasıl yapılır” adlı blog hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

1.) Lütfen bize kendiniz ve bloglamaya nasıl girdiğiniz hakkında bilgi verin.

Benim adım, howpk.com’un kurucusu Tanvir Zafar. Temelde ben bir Öğrenciyimim (Yazılım Mühendisliği Öğrencisi). Çevrimiçi kariyerime 2008’in sonunda başladım, Ben sadece 14 yaşındaydım. Bir gün babam bana, arkadaşının oğlundan birinin çevrimiçi para kazanmasını söyledi. Neyse ki, yaşadığımız şehirde yaşıyor. Onunla tanıştım ve bana blog yazarak kazandığını söyledi. Babam beni motive etti, eğer kazanabilirse neden oğlumu yapamıyorsun. Bir gün babam bana bir kanıt olarak adıyla $ XXX tutarında bir banka çekimi gösterdi. İlham aldım ve üzerinde çalışmaya karar verdim. Bloglamayı öğrenmeye başladım ve 2011’de blog yazarak ilk ödememi aldım. Uzun süredir biliyorum, ancak bana rehberlik edecek herhangi bir danışmanım yoktu. Kendimi zorladım, binlerce deney yaptım, pek çok başarı ve başarısızlık yaşadım, ancak kalbimi kaybetmedim :). Dedikleri gibi, “yavaş ve istikrarlı yarış kazanır”.

2.) Blogunuzun odak noktası nedir ve neden bu niş seçtiniz?

Bir çok blogum var, Bazıları mikro niş, bazıları geniş niş. İlk başladığımda neyi seçeceğime ve neden seçeceğime dair yeterli bilgiye sahip değildim. Sanırım ilk gelirimi elde etmek için çok fazla zaman ayıran tek sebep bu. Blogculukta, niş seçimi hayati bir rol oynamaktadır.

İlk niş blogum, mesaj tırnaklarına ve SMS gönderme hizmetine dayanıyor. İlk ödememi aldım :). Bundan önce, resimlere, fotoğraflara, cazibe merkezlerine vb. Pek çok blogum var ancak bu saatin amacının ne olduğunu bile bilmiyorum :). Sonra Anahtar Kelime Araştırma ve Niş öğrenmeye başladım. Uygun rekabetle çok iyi niş buldum. Bu şekilde blog kariyerimi bir üst düzeye taşıdım.

3.) Şu anda blog trafiğinizden nasıl para kazanıyorsunuz?

Hepimizin bildiği gibi, Adsense blog’tan para kazanmanın en iyi yollarından biridir ve diğer profesyonellerinki gibi, geniş niş blog’larım için trafiğimi de kazanmak için Adsense’yi kullanıyorum. Niş bloglar için EBM, Ücretli Reklamlar ve İştirak kullanıyorum.

4.) Bloglamaya ilk başladığınız zamanı bildiğinizden bu yana ne biliyorsunuz?

Bloglamaya başladığımda, bloglama hakkında her şeyi öğrenmek istemekle birlikte, iyi bilgiye sahip olsam da, bu alanda kimse herşeyi bildiğini söyleyemez; başta blogunuza, anahtar kelimeye, makale vb. Bağımlı olduğunu bilirim. Ancak şimdi Google algoritmalarını öğrenmek için daha fazla zaman ayırıyorum. Google algoritmalarının sanatında uzmanlaşmak için elinizdeki şey varsa, bloglamada başarı bulmak için neye sahip olacaksınız.

5.) Neredeyse günlük olarak ziyaret ettiğiniz üç blog hangisidir?

BHW (Black Hat World), Google Web Yöneticisi Blogu ve Kendi bloglarım :). Günlük endüstrideki yenilikleri öğrenmek için birçok blog ziyaret ediyorum. Bloggingtips.com da içeride.

6.) Bloglamanızla kullandığınız üç araç / hizmet önerir misiniz? (Arama araçları, anahtar kelimeler, içerik, sosyal)

Google Anahtar Kelime Planlayıcı (Anahtar Kelime Araştırma İçin) Google Arama sonuçları ve ilgili arama terimleri (rekabeti manuel olarak kontrol etmek için) OnlyWire (sosyal medya otomasyonum için)

7.) İlk blog’la yeni başlayan birisi için ne gibi tavsiyeler var mıydı?

Araştırma: Nişinizi iki veya daha fazla kontrol etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Çünkü% 50 başarı buna bağlı. İyi anahtar kelimeleri araştırmakta başarılı olursanız, hiçbir zaman kaybolmazsınız. Çoğumuz başarısız oluyor, çünkü zamanımız, çaba ve para harcamamız gereken açgözlülüğümüzde yüksek TBM’ye sahip yüksek rekabet alanlarını hedeflemeye çalışıyoruz. Yeni başlayanlar için, yeterince öğrendiğinizi düşünüyorsanız daima küçük ve alçak yoldan geçin, sonra yüksek ve geniş doğru hareket edin.

8.) Başlamaktan bu yana blog hakkında keşfettiğiniz en iyi tavsiye veya ipucu nedir?

Yazarken veya blog yazarken para almayın, Kaliteye geçin, para kalitesi ile yetenekli olacaktır :). Haklı olarak “Kalite meselesi çok sonra miktar” dedi. Diyelim ki, 1 Ferrari’niz varsa ve arkadaşınızın 5 honda sivili varsa, daha fazla saygı görülecektir.

9.) Yeni bir blog başlatmak için yalnızca 100 Dolarınız varsa, bunu nasıl kullanardınız?

Blog yazarlığım kariyerime başladığımda bile yatırım yapmak için 100 $ almadım. Ücretsiz hizmetler ile başladım. Ancak, 100 dolara sahipseniz pazarlama ve özellikle de duyarlı ve hafif temayla en iyi şekilde barındırmak için kullanın .. Anahtar kelime veya araştırma nişinin alınması gerekmez. Sadece iyi olanı nasıl seçeceğinizi öğrenmeliyim. Bunun için anahtar kelimeler, uzun kuyruk pro, semrush vb. Için binlerce araç var.

10.) Blog okuyucuları sizinle nasıl iletişime geçebilir?

Howpk.com’daki blogumda her zaman bulunabilirim, Ayrıca benim sosyal profillerimle de iletişime geçebilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/tanvirzafar123
Google+: https://plus.google.com/u/0/b/106690655697123082959/+Howpk/posts
Twitter: https://twitter.com/adsheat

Tanjur, tavsiye ve hikayeyi Bloglama İpuçları topluluğu ile paylaşmaya zaman ayırdığınız için tekrar teşekkürler. Diğer blog yazarları ve çevrimiçi başarı nasıl onlar hakkında bilgi edinmek isterseniz, blog yazarının röportaj serisini okuyacağınızdan emin olun.

 

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: , ,

Sayac
21
sadfasd