Hindistan’ın En Havalı 10 Ofis Binası

Bilim, Teknoloji 8 Eylül, 22:42'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 50 OKUNMA

Hindistan’da bulunan görselliği ile ilgi çeken en havalı ofis binalarını sizler için derledik.

1. Cybertecture Yumurta Binası – Mumbai

Vijay Associates tarafından yaptırılan ve James Law Cybertecture tarafından tasarlanan Cybertecture yumurta binası Mumbai kentinde bulunuyor. 21. yüzyılda Hindistan‘a cesur bina yaratmak için sanal mimarlık, çevre tasarımı, ustaca kontrol sistemleri ve evrimsel mühendisliği birleştiren 33.000 metrekare alana sahip ofis binası, yeraltında 3 katlı  400 araçlık park yerine sahiptir.

2. Cyber Towers – Haydarabad

Haydarabad’da bulunan Cyber ​​Towers binasında 10 katlı bu yönetici alanı 100 bin metrekarelik alan sunmaktadır. Siber Towers Oracle Corporation, GE Capital, Four Soft Limited ve Keane Incorporated dahil dünyada hayvanlara birçok BT ve ITES şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. Patni Bilgisayar Sistemleri şirketi ve Prithvi Bilgileri Çözümleri de bu kulelerde ikamet etmektedir.

3. Güney Asya İnsan Hakları Dokümantasyon Merkezi – Yeni Delhi

Güney Asya İnsan Hakları Dokümantasyon Merkezi (SAHRDC) insan hakları hakkında bilgi, belge araştırmak ve yaymak üzere kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür.

4. iFlex Binası – Bangalore

144.000 metrekarelik bir taban alana sahip ve müşteri hizmetleri ve geliştirme faaliyetleri için özel bir blok bulunmaktadır.Bina Bagmane Tech Park’ın parçasıdır ve 1500’den fazla çalışanı barındırmaktadır.

5. Adobe Karargahı

Binanın tasarımı Adobe’nin uluslararası marka renkleri ve çağdaş bir yaklaşım ile uyum içindedir. Parlak renk şemaları, yenilikçi tasarımları ve soyut yapısal cepheler içinde eğlenceli ve hareketli iş ortamının karakteristiktir.

6. Infosys Multiplex – Mysore

Mysore Infosys kampüsü kesinlikle Hindistan‘da havalı ofis kampüslerinden biridir. 14.000 kişilik eğitim kapasitesine sahiptir. 485 fakülte odası, 147 eğitim odası, 42 konferans salonu, bir indüksiyon salonu, beş değerlendirme salonu, iki state-of-the-art kütüphane, bir siber kafeterya ve 150 koltuk kapasiteli 3 multipleks tiyatrosuvardır. Bu dünyanın en büyük eğitim merkezidir.

7. Balıkçılık Bölümü Binası – Haydarabad

Bu 4 katlı bina Haydarabad Ulusal Balıkçılık Kalkınma için bir ofis olarak işlev görmekte olup 2012 yılında inşa edilmiştir. Bu devasa balık binası Hindistan‘ın balıkçılık ve yetiştiricilik için teknolojigenişletmek için kullanılıyor. Binanın girişi gümüş yüzgeci altında..

8. Yazılım geliştirme Binası – Infosys – Mysore

Origami, Japon kağıt sanatından esinlenerek yapılan bir mimari harikası.

9. Infinity Kuleleri – Kolkata

Kolkata’nın en yüksek binalarından biri değil, aynı zamanda boyut olarak da en büyüğüdür.IT ve ITeS müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılandırılmış bir fütüristik tasarım ve sağlam mühendislik, çevre değerlerini birleştirir.

10. Shree Çimento Binası – Jaipur


Shree Çimento Binası – Jaipur-Shree Cement… paylaşan: malayani-313

ofpof

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21