Hayranlarınıza yardım ediyor musunuz?

Teknoloji 7 Aralık, 08:52'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 148 views OKUNMA

Siteniz hakkında bloglarında iyi yorumlar yapan sitelere tek link veya referans mı veriyorsunuz? Hayranlarınıza yardım ediyor musunuz? Blog hakkında sevdiğim tek şey, blog yazarlarının diğer bloglarda sevdikleri yazılara bağlanmak konusunda isteksiz olmaması. Aynı konuyu kendi blogları gibi kaplayan bloglar bile.

2000 yılından beri web sitelerinin oluşturulmasında yer aldım. O zamandan beri webmasterların büyük bir çoğunluğunun ‘rakip’ sitesinde bulunmaları halinde iyi makalelere bağlanmak konusunda isteksiz olduklarını fark ettim. Geçmişte kendim de kendimden suçlu bulunuyorum (neden onlara trafik göndermek düşündüm!).

Neyse ki, blog yazarlığı bu alışkanlığa uymadı. Blogcular mutlu favori bloglarını blogroll’larında listeliyorlar ve blogcuların çoğunluğu da benzer bir konuyu kendi web sitelerinde içeren makalelerle bağlantılıyorlar.

Kısa bir süre önce giderek daha fazla sayıda blogun, bloglar gibi ticari sitelere (ör. Engadget gibi bloglar) dönüştüğünü okudum. Umarım blogcular arasında iyi niyet kalır.

Bu beni bu yazı ana konuya götürüyor?

Hayranlarınıza yardım ediyor musunuz?

Yayınlarınıza bağlantı veren bloglar hakkında yorum bırakıyor musunuz?
Sitenizi blogroll’a ekleyen sitelere her zaman geri mi bağlantı kuruyor musunuz?
Size bazen bağlantı veren bir siteye referans mı veriyor musunuz?
Bunu geçen hafta düşünmeye başladım. BloggingTips hala çok yeni ancak site ilk yorumları bir iki hafta önce aldı. Yorum bu yazıya yanıt olarak gönderildi. Liza’nın yeni temasına bir bağlantı yayınladım ve teşekkür etmek için uğramıştı. Emin benim ilk yorum birisi kendi sitesinden yapılan bir mesaja cevap gelen geldi ama yine de memnun oldu. Başka bir temayı yayımladığından bahsetti, bu yüzden onun hakkında yayınladım. Hala ziyaretçilerimin ziyaret etmek isteyeceğini düşündüğüm bir bağlantıyı gönderirken teşekkür etmenin bir yoluydu.

Siz bunu yapıyor musunuz? Size bağlanan ve size trafik gönderen bu blogları geri ödemeyi sever misiniz?

Diğer tüm blog yazarlarının bu konuda ne düşündüklerini duymak seviyor. ?

 

Açıklama: Tam açıklama yaparken, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okuduğunuz veya baktığınız her şeye maddi veya başka bir şekilde fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,

Sayac
21
sadfasd