Gmail Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Teknoloji 11 Ocak, 09:00'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 277 OKUNMA

Gmail uzantılı mail adresinizin şifresini 3 dakika içerisinde aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Bir çok internet kullanıcısının @gmail.com uzantılı mail adresi var. Bu uzantılı mail adresini kullanıyorsanız şifresini arada bi değiştirmekte fayda var. Kullandığınız şifre başka birinin eline geçerse bir çok şeyi kaybedersiniz. Ayrıca @gmail.com uzantılı mail adresi ile sadece mail değil bir çok uygulamaya ulaşmanız mümkün. En başta google play, youtube, google fotoğraflar vb… uzantılardan da mahkum olacaksınız. Sonuç olarak şifre önemli hacı.

1. Adım: Öncelikle @gmail.com uzantılı mail hesabımıza www.gmail.com adresinden giriş yapalım. 

Şöyle bir ekran geldi önünüze bu ekrana kullanıcı adınızı yazıyorsunuz.

Kullanıcı adınızı yada mail adresinizi bu adrese yazdıktan sonra ileri tuşuna tıklıyorsunuz. Tıkladınız ve karşınıza böyle bir ekran çıktı.

Bu ekranda da şifrenizi giriyorsunuz. Şifreyi girdikten sonra oturum aç tuşuna tıklayıp ilerliyorsunuz.  İlerledikten sonra buraya tıklayıp şifre değiştirme ekrarnına direk ulaşıyorsunuz.

Karşınıza böyle bir ekran gelecek.

Bu ekran üzerinden yeni bir şifre oluşturuyorsunuz. Bu şifre en az 8 karakterli olmak zorunda. Şifrenizi oluştururken aklınızda tutabileceğiniz bir şifre seçin. Ayrıca içerisinde rakam,harf,noktalama işaretinin olması şifrenin güvenirliğini arttıracaktır.

Not: Umarım işinizi görmüştür.

Not 2:

Güçlü bir şifre seçin ve bu şifreyi başka hesaplarda kullanmayın. Daha fazla bilgi edinin.

Şifrenizin değiştirilmesi, telefonunuz da dahil olmak üzere tüm cihazlardaki oturumlarınızın kapatılmasına neden olur. Bu durumda tüm cihazlarınızda yeni şifrenizi girmeniz gerekecektir.

 

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

keson Ocak 19, 2017

Teşekkürler oldukça faydalı. Lan o en son buraya tıklayınıza baylıdım doğrusu.


Sayac
21