Sakin kent Uzundere misafirlerini büyülüyor

KDV sistemi bu haliyle sürdürülebilir değil

İstanbul’da rüşvet iddiasıyla 60’ı polis 102 kişi gözaltında

Öğretmenlerin 2017 Hazırlık Ödeneği Ne Kadar Olacak?

Girişimci Girişim Programı’na Katılmanın 5 Beklenmeyen Faydası

Teknoloji 13 Aralık, 07:32'de eklendi

Girişimci-in-residence (EIR) programları, işletme sahipleri, CEO’lar ve diğer liderlerin, işler arasında uzmanlık sağlamak ve para kazanmak için doğrudan işletmeler, yatırımcılar ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışmasına izin verir. İster maaş alsalar dahi, işletmeler için fonlar verilirse de ya da her ikisinin birleşimi için bu programlar liderlerin liderlik rolleri arasında kariyerlerine devam etmeleri için harika bir yol olabilir.

Mali yardımlara ek olarak, EIR olarak hizmet etmek, bir profesyonelin kariyerine, yeni bir iş kurmaya veya bir şirketle liderlik rolü üstlenmeyi planlamasına rağmen çok çeşitli şekillerde destek sağlayabilir. İşte bir EIR programına katılmanın az konuşulan yaklaşık yararı.

İş Arasında Yeniden Şarj Edin

Girişimciler, kendi işletmelerini kurarken veya şirketlerin CEO’ları olarak maaşlı pozisyonlar alırken EIR olarak hizmet edebilirler. Bununla birlikte, bazıları, liderlik rolleri arasında olduklarında, bu programlardan en büyük yararı buluyor. Bu, bir şirketle bir pozisyonun sona ermesi ya da başka bir işletmeye başlamadan önce bir işletme satması anlamına gelse de, kurum ya da kuruluşla kısa süreli çalışmak, damak temizliği ve tükenmişliği önlemenin mükemmel bir yolu olabilir. Uzmanlar yeni insanlarla çalışacak ve üstlenecekleri bir sonraki rolü için onlara enerji verecek yeni durumlarla karşılaşacaklardır.

Değerli Bağlantılar Yaratın

Belki de EIR programından en büyük fayda, katılımcıların diğer liderlere verdiği erişimdir. Her organizasyonun kendi müşterileri, iş arkadaşları ve iş ortakları ağı vardır ve onlarla birlikte çalışarak girişimcilerin aksine sahip olmadıkları bir bağları vardır. Toplantılarda ve etkinliklerde onlarla etkileşime ek olarak, ayrıca, iş yaparken karşılaştıklarında gelecekte gündeme getirilebilecek ortak bir bağ var. Bir risk sermayesi firmasının bir parçası olan EIR’ler için sürecin onlara, şirketlerin kariyerlerinde liderlik etmelerinde kendilerine yardımcı olabilecek finansmanın çalışma şekli konusunda benzersiz bir bakış açısı kazandırılması sağlanır.

İlham almak

EIR’lerden edindikleri kazanımların farkında olarak, programlar genellikle katılımcılara olabildiğince çok değer sağlamak için fazladan bir gayret gösteriyorlar. BCG DV Tork’daki EIR gibi programlar, kapsamlı Boston Consulting Group ağı ile liderleri birbirine bağlarken, aynı zamanda DV Torque laboratuarı içindeki pek çok yeni şirketi bir araya getirir. Sonuç genellikle, girişimcileri ürün ve hizmetler için mükemmel fikirler bulurken ilham alan bir deneyimdir. Fortune 500 şirketlerinin yıllarını yıllarca harcayan liderler bile, yenilikçi kurucuların yanında çalışarak kariyerlerini yeniden canlandırabilirler.

Etkileyici bir Bio Kredisi ekleyin

Girişimciler, LinkedIn’de gururla kendilerini, şirket biyo-logolarını ve yatırımcılara ya da müşterilere sunulan profesyonel materyalde etkileyici bir kimlik listesi oluşturmak için çok çalışıyorlar. EIR olarak kısıtlılık, profesyonellere sonraki kariyer adımlarını atarken inanılırlık katan etkileyici bir kimlik bilgisi verir. Bu, son birkaç yıldır işe yaramayan bir iş geliştiren girişimciler için özellikle geçerlidir. EIR olarak bir ölçü, “Neden son işiniz başarısız oldu” sorusunu, girişimcilerin garip davranışlarından kaçınmaya çalışan en yeni iş deneyimi olarak listelemek için mükemmel bir kimlik bilgisi olabilir.

Harika Bir Şey Olun

EIR’ye katıldıktan kısa bir süre sonra profesyoneller, çoğu zaman bu programlardan birinin parçası olmanın en iyi bölümünün küçük işletme sahiplerine, yatırımcılara veya iş dünyası liderlerine verdiği yardım olduğunu öğrenirler. EIR’ler, işletmelerin büyümek ve gelişmesini izlemek ve kullanmak için verdikleri tavsiyeleri gördüklerinden, yeni ve taze bir şeye katkıda bulunmanın getirdiği memnuniyeti hissediyorlar. Girişim kapitalistlerine yardım ederlerken, verdikleri yardımın bir işin geri dönmesine ve bir yatırımcının portföyünün olumlu bir şekilde büyümesine neden olabileceğini bilmenin tatmini var.

Girişimci-in-residence programları organizasyonların öğrenmesine ve büyümesine yardımcı olur. Ancak işletmelere olduğu kadar faydalı da girişimciler onlardan kazanç elde etmeyi sürdürürler. Doğru programla girişimciler, kariyerlerinde kendilerine yardımcı olacak değerli bağlantılar, eğitim ve ilham elde edebilirler.

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21
sadfasd