GetResponse E-posta Pazarlama ile Mail Listenizi Oluşturun

Teknoloji 13 Aralık, 09:33'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 188 views OKUNMA

İster blog yazarı, çevrimiçi mağaza, teknoloji kuruluşu veya çevrimiçi bir forum, ister tüm hayranlarınız, takipçileriniz ve müşterilerinizle temasa geçmek önemlidir. En önemli mesajlarınızın duyulmasını sağlamak için İnternet’in kesintisiz gürültüsünü kırmanız gerekir. Araç savaş sandığınızın bir parçası olarak e-posta pazarlamacılığına ihtiyacınız var.

“Dünyanın en kolay e-posta pazarlama” çözümü sunmaktan övünmek, 182 ülkede yaklaşık 350.000 müşteriye hizmet veren GetResponse hizmet sağlayıcısıdır. Tüm e-posta pazarlama ihtiyaçlarınız için uçtan uca bir çözüm.

Para Listede

GetResponse’a geçmeden önce, e-posta pazarlamasının önemini ve bir posta listesinin başta tartışıp durmayalım.

Hayranlarınıza ve müşterilerinize tutarlı bir şekilde ulaşmak, her ölçekteki şirket için giderek zor bir mücadele haline geldi. Sosyal medyada bir gelişme yapmak faydalıdır, ancak algoritmaların yükselişi ve organik erişimin azaltılması ile sizi takip eden herkese ulaşmıyorsunuzdur. Mesajınız bencil ve gıda pornosu tufanı tarafından boğuldu.

RSS’nin göreceli popülaritesi azalmaya devam ediyor ve şimdiye kadar olmadığı kadar ana çözüm haline geldi. Bütün bunlar boyunca insanlar e-postaları birincil iletişim biçimi olarak kullanmaya devam ediyor ve e-posta haber bültenleri şimdiye dek olduğundan daha da güçlü hale geldi.

Paranın listede olduğu söyleniyor çünkü kısmen posta listeniz Twitter veya Facebook gibi bazı üçüncü şahıs ağının merhametinde değil. Ayrıca, hayranlarınız ve takipçilerinizle doğrudan bir iletişim kanalınız olduğunu, onlara söylemek zorunda olduğunuz şeyleri dinlemeyi seçen ve açık bir ilgi gösterdiği anlamına gelir.

Kurulum ve Yapılandırma

Bazı işletme sahipleri e-posta pazarlama ihtimaline karşı endişeli olabilir veya korkutabilir. GetResponse, süreci kesintisiz, acısız ve mümkün olduğunca kolaylaştırmak için gayret göstermektedir. Arayüzün hem güçlü hem de anlaşılması kolay, ve tüm süreç boyunca size yardımcı olacak geniş bir video eğitim kitaplığı bir araya getirdiler.

İzlemek için en iyi videolardan biri, yalnızca birkaç kolay adımda başlamak için kullanılan öğreticidir.

İlk adım, posta listesine kartvizit eklemektir. Bu, tek tek elle yapılabilir veya mevcut müşterilerinizde olduğu gibi bir liste (SalesForce veya Zendesk gibi) içe aktararak veya web sitenize veya Facebook’ta basit bir opt-form ekleyebilirsiniz. Bundan sonra yeni e-posta oluşturucusu aracılığıyla bülteninizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Bir ad ve konu satırı sağladıktan sonra, GetResponse tarafından sunulan önceden hazırlanmış şablonların zenginliklerinden birini seçebilir (veya sıfırdan bir tane oluşturabilirsiniz) ve bunları WYSIWYG düzenleyicisini kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Gerçekten yapılması kolay, çünkü tek tek öğeler sürüklenebilir ve yerine bırakılabilir. Bunu yaptığınızda, renkleri, yazı tiplerini, boyutları ve benzerini değiştirmek için bağlamsal menüler açılır. Basit bir kelime işlemcisi kullanabilirseniz, bu e-posta düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Zaten eklediğiniz herhangi bir öğenin üzerine gelmeniz de bu menüleri getirir ve ek öğeler sağdaki bloklardan aşağıya sürüklenebilir.

Oluşturduğunuz mesaj bir defaya mahsus olarak kaydedilebilir veya ileride gönderilecek postalar için de yeniden kullanmak üzere bir şablon olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca, ayarladığınız farklı kampanyalara dayalı olarak mesajı kimlerin aldığını tanımlayabilir ve bazı alıcıları da hariç tutmayı seçebilirsiniz. Tamamen size kalmış ve pazarlama planınız. Son olarak, şu anda bülteni gönderip gönderemeyeceğinizi veya daha sonraki bir tarih ve saatte programlamayı seçebilirsiniz.

GetResponse’un Avantajları

Doğru e-posta pazarlama sağlayıcısını seçmek zor bir karar gibi görünebilir. GetResponse, rekabette farklılaşan çok sayıda özellik barındırıyor. Duyarlı e-posta tasarımına erişebilirsiniz; örneğin, abonelerinizin nerede okuduklarına bakılmaksızın, tüm haber bültenlerinin harika görünmesini sağlamanız gerekir.

Buna ilişkin Gelen Kutusu Önizlemesi var. Bilgisayarınıza fazladan büyük bir monitörle bir bülten koyduğunuzu varsayalım. Her şey orada nasıl beğenildiğinize benzeyebilir, ancak birisi bir iPhone’un küçük ekranında okuyorsa bülten nasıl görünür?

Gelen Kutusu Önizleme, e-postalarınızın sayısız cihaz, tarayıcı ve hizmette nasıl göründüğüne dair gizli bir göz atmanızı sağlar. Birisi, Gmail’deki iletinizi Yahoo! Posta’da veya Outlook’ta nasıl görürse aynı görünüyorsa? Gelen Kutusu Önizlemesi size bu güvence verir.

GetResponse ile bültenlerinize eklediğiniz bağlantıların performansını izleyebilir, A / B bölme testiyle performansınızı optimize edebilir ve birkaç dakikada özel açılış sayfaları tasarlayıp yayınlayabilirsiniz. GetResponse tüm bu araçları ve işlevleri olabildiğince erişilebilir kıldığı için tamamen teknik olmanız gerekmez.

Ayrıca, GetResponse hesabınızla ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir destek için telefonla ve e-postayla birlikte canlı sohbet edebilirsiniz. Bülteninizi belirli bir şekilde nasıl ararsınız veya listenizde daha fazla abone bulma konusunda emin değil misiniz? Destek ekibi, her adımında size yardımcı olmak için orada. Size daha fazla fırsat üretmek, mevcut kişileri beslemek ve hesabınızdan en iyi şekilde yararlanmak hakkında öğretecek canlı web seminerleri var.

Fiyatı ne kadar?

GetResponse ile fiyatlandırma planları, işletmenizin büyüklüğüne ve gereksinimlerinizin karmaşıklığına bağlı olarak dört ana kademeye sahiptir. Pro planı, açılış sayfaları ve 100’e kadar katılımcı ile web seminerlerini barındırma olanağı da dahil olmak üzere 5.000 abone için 49 ABD doları / ayda en popüler olanıdır.

Yelpazenin alt ucunda, daha basit bir E-posta planı ayda sadece 15 dolar ve varsayılan olarak 1000 aboneyi destekliyor. Buna kıyasla, Constant Contact ile eşdeğer bir plan AWeber ile aylık 40 ABD doları ve ayda 29 ABD dolarıdır. Listeniz büyüdükçe GetResponse sizinle birlikte ölçeklenebilir. 2500 aboneye kadar olan bir e-posta planı ayda 25 $, oysa en fazla 5,000 abone üssü aylık 45 $ ‘dır.

Rekabet ile karşılaştırıldığında, GetResponse özellikle ek özellikleri, istisnai desteği ve kullanım kolaylığını etkilediğinizde büyük bir değer sunar. Çevrimiçi işiniz konusunda ciddi iseniz, GetResponse’un sizi neye bulabileceğine bir göz atmalısınız.

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21
sadfasd