Geliştirilmiş Site Bağlantıları ve SEO için 6 Hızlı İpucu

Teknoloji 15 Aralık, 12:49'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 150 views OKUNMA

Blog yazımı yaklaşık 20 yıldır olmasına rağmen, bağlantılar bloglarda ne kadar verimsiz çalışıldığını görmek şaşırtıcıdır. Doğru bloglara bağlanmak sadece web kullanıcı deneyimini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda web siteniz için SEO görünürlüğünü artırabilir ve blogunuz için daha fazla organik trafik kazanabilir.

Digital Next, bir blog yönetim şirketi, birkaç yıldır blog içeriğiyle bağlantı kurma ve SEO sanatını inceliyor. Kendi iç raporlarına ve çalışmalarına ek olarak, site sahipleri ve içerik oluşturucuların mevcut çevrimiçi işlerine uygulamak için değerli ipuçları da sundular. Bu ipuçlarını aldık ve bugün bu yazı içerisinde sizin için hazırladık.

Önce yayınlarınıza değer katmak için bağlantıları kullanın, ardından SEO için optimizasyon yapın.

SEO için blog yayınlarınızı optimize etmek önemlidir. Yayınlama ne kadar çok optimize edilirse o kadar çok anahtar kelime görünür ve daha organik arama trafiği alırsınız. Blog postasının arama alaka düzeyini iyileştirmenin en iyi yollarından biri, yayına alakalı anahtar kelimeler ekleyerek.

Ancak, bir yakalamak var!

Çok fazla sayıda alakasız köprü blog yazısının kalitesini düşürecektir. Anahtar kelimeye zengin zengin köprülerle dolu alakasız bağlantılar, web postanızı spam gönderir hale getirecek ve web içeriğinizin daha düşük sıralamalara sahip olacağını veya organik arama sonuçlarından tamamen kaldırılacağını gören bir “aşırı optimizasyon” cezası için sitenizi işaretleyebilir.

SEO Öldü mü? Alakalı kaynaklara bağlanarak yayınlarınıza güvenilirlik kazanın.

Bazı SEO uzmanları, sitelerindeki yetki bağlantı alanına geçirileceğinden blogculara harici sitelere bağlanmamalarını önerir. Birçok blog yazarı bu tuzağa düştü ve sitelerini mevcut yetkilerini korumak için daha fazla angajman ve paylaşım kazanacak olan yayınlarına güvenilirlik ekleme başarısız oldu. Bilgi kaynağı değer katıyorsa, ona bir referans olarak bağlantı vermekten çekinmeyin. Her ne kadar orada kazanılmış herhangi bir gelen SEO link değeri yoksa, gibi kazanılabilir diğer faydaları vardır:

Sosyal medya alma fırsatı, referans kaynaklardan bahseder.
Bahsedilen kaynaklardan gelen bağlantıları alma fırsatı.
Bağlantılı kaynaklar için kullanılan köprülerden arama motorlarında daha fazla anahtar kelime açıklaması yapma fırsatı.
Söz konusu web sitelerine “pingback’ler gönderen bağlantı, potansiyel olarak daha fazla trafik ve pingback bağlantısı sürüyor.
Bağlantıların doğru çalıştığından emin olun.
Blogcuların bir bağlantı yayınlarken sıkça yaptığı hatalarından biri aslında bağlantıyla ilgili bir hata yapıyor olmasıdır. Sık yapılan hatalar şunlardır:

Köprü metni ile yazım hatası yapma (aksi halde ‘metin çapa’ olarak bilinir)
URL ile hata yapıp, bağlantıyı kırmasına ve web kullanıcısına bir 404 hata sayfası sunmasına neden oluyor.
Yazınızı yayınlamadan önce, okuyucularınızın görmesini istediğiniz web içeriğini yüklediklerinden emin olmak için bağlantıları kontrol edin.

Bağlantınızın Google Hizmet Şartları’na uyduğundan emin olun.

Bağlantılar tanıtım veya reklamcılık biçimindeyse, Google Hizmet Şartları’na uyun. Google, blog yazarlarının Google’ın Hizmet Şartlarını ihlal etmekten kaçınmak için blog yayınlarındaki bağlantıları kullanırken dikkatli olmasını istiyor. Google, blogcuların siteleriyle kullanıcıların deneyimini artıracak değerli içerik sağlamasını istiyor. Farkında olunması gereken bazı şeyler şunlardır:

PageRank’i geçmek için kullanılan bağlantılar için ‘Nofollow’ özelliğini kullanma.
Doğal çapa metni kullanma.
Gizleme veya gizleme bağlantıları değil.
Gizli yönlendirme kullanmıyor.
Blogcular, Google Web Yöneticisi Yönergeleri’nde bağlantı şemaları hakkında daha fazla bilgi okuyabilir.

Diğer ilgili iç sayfalara bağlantı vererek blogunuzun yetkisini artırın.
Blog yazılarınızdaki dahili bağlantıları kullanarak, web sitenizdeki dahili sayfalardan gelen tavsiye trafiği miktarını artırabilir, bunun yanı sıra blogunuzdaki diğer sayfaların yetkisini de geliştirebilirsiniz. Diğer sayfaların yetkileri arttıkça, bağlantı verilen sayfanın içeriği organik arama sonuçlarında daha üst sıraya gelmelidir.

Bağlarınızı gizlemeye çalışmayın.
Blog yayınlarınızda bağlantılar kullanacaksanız, okuyucunun bir bağlantısı olarak kolaylıkla tanımlanabilir olduğundan emin olun. Bağlantıları saklamaktan kaçının:

Görüntülerin ardında
Standart metinle aynı biçimlendirmeyi kullanarak.
Bağlantı ve web sayfasının arka planı için aynı renk kullanılarak.
Blogunuzda etkili bir şekilde bağlantıları kullanmak, blogunuzun web kullanıcı deneyimini, organik arama trafiğini artırma ve genel SEO performansını artırmanıza yardımcı olacaktır. Bugün blogunuza bağlanmanın tam yararlarından faydalanmaya başlamak için bu ipuçlarını uygulamaya başlayın!

Etkin bloglama için içerik oluşturma ve bağlantı kurma hakkında daha fazla bilgi edinmek için BloggingTips.com’un Blog Kılavuzunu Nasıl Başlatır başlıklı makaleyi okuyun.

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21
sadfasd