Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden ayrıldı

İsrail polisi namaz sonrası cemaatten 13 kişiyi yaraladı

KOSGEB desteğiyle ‘sinekten protein’ çıkartıyor

‘Fırat’ın çakılları’ kadınların elinde ‘taş bebeğe’ dönüşüyor

E-posta Listenizin Binasını Skyrocket’a Dönüştürmek İçin 9 İçerik Geliştirme Stratejisi

Teknoloji 15 Aralık, 12:40'de eklendi

Bu yayını okuyorsanız, şansınız vardır – içerik yükseltme stratejisi hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışıyorsunuzdur.

Bunun ne olduğunu, nasıl kullanılacağını ve daha da önemlisi onu kimin kullandığını bilmek isteyebilirsiniz.

Eh, bu yazıda, size dokuz farklı strateji göstererek hangi içerik yükseltme stratejisini kullanabileceğinizi açıklayacağım.

Ama önce..

İçerik yükseltme nedir? (Basitçe)

Bir içerik yükseltme kitlenizin e-posta adreslerine ulaşmak için yeni bir liste oluşturma yöntemidir. Çoğu zaman blog yazıları içinde sağlanan, e-posta adresleri ve / veya diğer iletişim bilgileri karşılığında okuyuculara sağlanan bağlamsal bir bonus içeriğidir.

Peki, içerik yükseltmelerinin ilk kullanıcıları kimlerdi?

İlk kullanımda kesin bir isim veya tarih koyamıyorum, ancak içerik yükseltmelerini başarıyla kullanan birkaç kıdemli blog yazarı var.

Kim Roach, BuzzBlogger’da içerik yükseltme stratejisini bir süre kullanıyor.
Backlinko’daki Brian Dean, aynı zamanda stratejinin orijinal bir ustasıdır.
Ve Leadpages’i dışarıda bırakamayız. Içerik yükseltme stratejisinin yaratıcılarından biriydi.
Ayrıntılı bir gelişme olmadan, 10 Content Upgrade Stratejisi burada.

1: E-posta listenizi oluşturmak için e-Kitapları kullanma

Bu, blog yazarlarının kullandığı önemli bir stratejidir; Ancak tüm bu e-Kitaplar eşit şekilde oluşturulmamıştır.

Bazı blog yazarları, aslında alıcıyı rahatsız edebilecek ikinci dereceden bir eBook sunma hatası yaptı. Bir “ücretsiz e-Kitap” olmasına rağmen değer sunması gerekiyor veya alıcı yakında e-posta listenizden kendisini silebilir.

İçerik harikase, daha fazla bilgi için listenizde kalacaklardır.

PDF e-kitabınızın 10MB altında kalacağı şekilde biçimlendirildiğinden emin olun. Okunması kolay, büyüklükte 12 yazı tipi (Gürcistan, Verdana ve Gentium Kitabı’nın hepsi harika seçimlerdir), başlık sayfası, içindekiler tablosu ve net alt başlıklar içeren 4 tarafın her birinde 1 inç kenar boşlukları olması en iyisidir.

Kapağı profesyonelce tasarlayabiliyorsanız, bu büyük bir artı olabilir.

Otomatik cevaplayıcı ve e-posta servisinin doğru kurulduğundan emin olun, böylece kitap hemen yeni kayıt işleminize gönderilir. Ayrıca, yeni abonelere tanıtlamadan önce mevcut abonelerinizin eBook’u aldığından daima emin olmalısınız.

Aynı zamanda e-Kitap’ınızın alıntılarını sosyal medyada paylaştıkları yere bağlanmaya yardımcı olur. EKitabı, daha sonra bıraktığınız yerden alacak ikinci bir ciltlik hale getirecek şekilde sona erdirecek ve sonlandıracaksınız.

Bir örnek, Michael Hyatt’ın popüler yazısı, Hıristiyan yazarları temsil eden edebi ajanlar hakkında ayrıntılı bir rehber olacaktır.

Aslında, CMI’ye katkıda bulunan Michael Brito, kitabında ve blogcular olarak bizden bir medya şirketi gibi düşünmeye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

2: Bir Kontrol Listesi Stratejisi Kullanarak İçerik Yükseltme

Size daha önce güçlü bir harekete geçirici mesaj gönderme konusunda daha önce söyledim. Blogcularla iyi çalışan bir içerik yükseltme stratejisi, bir kontrol listesi stratejisi kullanan bir içerik yükseltmesidir.

Aslında okuyucularınıza bir kontrol listesi veriyorsunuz. Yazdıklarını yazdırabilirler ve onları eğittiğiniz sistemi veya programı izlediklerinden emin olmak için kullanabilirler.

Plugmatter Promo Box eklentisi gibi kurşun üreten bir eklenti kullanarak, kontrol listelerini indirmek için okuyucuları aramak için bilgi kutularını kullanın. Ve blog yazısı boyunca kontrol listesi yöntemini kullanın, böylece okuyucular e-postalarını size verdiklerinde alacakları şeyleri bilinçaltında görebilirler.

Kontrol listesi yöntemi ile mükemmel sonuç almış bazı blog yazarları, BlogVerve’deki operatörlerdir. Her yazının basit bir bilgi kutusunda bir kontrol listesi vardır. Tıklandıktan sonra, ekstra içeriğe erişmek için okuyucunun e-postası verilmelidir.

Canlı bir başka örnek, Brian Dean’in Gökdelen tekniği üzerine tanınmış yazısıdır. Bir kez, görev sonrası arasında bir kontrol listesi sunuyor ve sonunda.

Jesper at Me ve You Marketing, denetim listesinin herhangi bir HTML veya CSS olmadan kutuları optin hale getireceğini bile gösterir.

3: Kaynak Listesi İçerik Yükseltme

Bir taşla iki kuş öldürmek için kullanabileceğiniz bir diğer içerik yükseltme sistemi, kaynak bağlantıları sunuyor.

Basitçe söylemek gerekirse, doğrudan blog yazısı ile ilişkili satış öğelerine bağlantılar almak için okuyucunun kaydolabileceği kutuları yükleyin.

Bunun bir örneği olabilir: şeftali ayakkabıcılarının bir kamp ateşinde pişirilmesine ilişkin bir yazı yazıyorsunuz. İçinde pişirdiğiniz tencereyi açıklayan bölgeye ulaştıkça, okuyucuya o ayakkabıyı pişirecek 8 en iyi tavanın bir listesini ve bir dizi başka yemekleri önerirsiniz.

E-postalarını sağlarlar ve onlara Amazon bağlantısıyla Amazon’da bu tepsileri olan bir listesini gönderirsiniz.

Otorite hackerındaki yazarlar bu yöntemi düzenli olarak kullanıyorlar. Her zaman Amazon’da bir satış öğesi olması gerekmez. Sadece konuya derinlemesine inanan otorite sitelerine kaynak bağlantıları sunarak aboneler kazanırlar.

4: Videoları İçerik Yükseltmeleri Olarak Kullanma

Videolar, hemen hemen herkesin dikkatini çeken, en popüler eğlence dallarından biridir. Peki neden videoyu bir içerik yükseltme stratejisi olarak kullanmıyorsunuz?

Sizin için en iyi olanı bulana kadar bu yöntemi kullanırken test etmek ve değiştirmek isteyeceksiniz, ancak bunlar birkaç video içerik yükseltme tekniğidir:

YouTube videonuza bir açıklama ekleyerek kişiyi e-postalarına daha alakalı video ve içerik alacakları bir sıkıştırma sayfasına gönderin.
Bülten e-postanızdaki videoyu kullanın ve videoda açıklamanın bulunduğu videoyu paylaşmak için bir harekete geçirici mesaj ekleyin.
Optin sayfanıza bir bağlantı ile videoyu sosyal medyaya yükleyin.
Açılış sayfanızda bir video kullanın. Bu yöntemin kayıt işlemleri artırıldığı ispatlanmıştır

Bunlar, videoyu bir içerik yükseltme olarak kullanmanın birkaç yöntemidir. Popüler sosyal medya uzmanı Amy Porterfield, içerik yükseltmesinde bunu gerçekten iyi yapar.

5: Bonuslar

Blogcular, içeriğine bağlamsal bonuslar sunarak ezici bir abonelik oranı elde etmeyi keşfettiler. Ve sen de aynısını yapabilirsin.

Bu kadar basit: yazdığınız her blog postasına bakın. Okuyucu e-postalarını sunduğunda gönderilecek basit bir bonus öğesi oluşturun.

Örnek olarak, bölgenizde yetişen en yaygın bitkiler hakkında bir yazı yazın.

Şimdi okuyucunun e-postalarını gönderirse, çevredeki mevcut 10 tıbbi yetiştirme yeteneğine sahip bitkinin resimlerinin bir PDF’sini gönderirsiniz.

Blogcular e-posta listelerinin bu basit yöntemi kullanarak hızla büyümelerini izlediler. Örneğin, DeveshDesign.com, e-ticaret pazarlama konusundaki yazısında, ürün bonuslarının nasıl oluşturulacağı üzerine yazıyor ve bu stratejiyi kullandıktan sonra sonuçlarını gösteriyor.

6: Rehberler İçerik Yükseltildiğinde

Bir kişi daha önce hiç yapmadıkları bir şeyi yapmaya çalışırken, adım adım talimatlara sahip olmayı sever.

İnsanları blogunuzda karmaşık bir proje hakkında eğitiyorsanız, süreç boyunca onları yönlendiren bir kılavuz sunarak okuyucunuzun e-postalarını alabilirsiniz. Ebook kurulum sürecine bakabilir ve bir rehber geliştirmek için bu temel sistemi takip edebilirsiniz.

Bu blog yazarlarını rehber tekniğini kullanarak buldum:

Unbounce: Potansiyel müşteri oluşturma kılavuzu

Lean Labs: Lean Labs, bir içerik pazarlama stratejisi oluşturma konusunda bir kılavuza sahiptir

LeadPages: Leadpages’in 25 içerik yükseltmesi içeren bir kılavuzu var

7: Postayı İndir

Neil Patel, okuyucunun e-posta adreslerini almak için içerik yükseltme stratejisine hakim oldu. İnanılmaz resimler, enformasyon ve diğer harika görsel içeriğe sahip uzun ve derinlemesine bir blog yazısı yazarsanız, okuyucular e-posta adresleri karşılığında blog yayınını indirmekle cezbedilecektir.

Bu şekilde, internet bağlantısı olmasa bile, arkadaşlarını ve ailesiyle post paylaşacaklardır.

Bunu yalnızca bir PDF dosyasına yapacağınız her bir blog yazısını yüklemenizi öneririm. Daha sonra postayı indirmek isteyenlere reklamsız olacağını söyleyin.

8. Sesli İçerik Yükseltme

Ses içeriği yükseltmeleri sunmak, popüler bir içerik yükseltme stratejisine dönüşmüştür. Ana yöntemlerden biri de podcast. Bir uzmanla röportaj yapabileceğiniz veya bazı etkinliklerin canlı bir yayını olabilecek podcast’in temel bir özetini edinebilirsiniz. Hayal gücünüz ne olursa olsun, ses içeriği güncellemelerinde kullanılabilir.

Kullanıcıların e-postalarını podcast’inizi dinlemek veya bir MP3 dosyası indirmek üzere verebilirsiniz. Video içeriği güncellemeleri gibi ses içeriği de artmaktadır.

Rob Cubbon, yayınlarının sonunda okuyucularının e-Kitaplarının ses sürümlerini sunduğu bu ses sistemini hakimiyet altına almıştır.

Listenizi oluşturmak için bir içerik yükseltme stratejisi kullanmak için 5 ipucu:
Burada bahsedilen stratejilerden herhangi birini kullanırken, bu ipuçlarını aklınızın önüne koyun.

Özel
İçerik yükseltmeleri, yazdığınız blog yazılarına özgü olduğunda her zaman en iyi şekilde çalışır. Blog yazınızı SEO ile alakalıysanız, ancak içerik yükseltmeniz WordPress temalarındaysa, içeriği doğrudan SEO teknikleriyle ilişkili olarak yükseltiyorsanız yaptığınız gibi kaydolma miktarını elde edemezsiniz.

Farkedilebilir
Metinten ayrılmış bağımsız bir kutudayken içerik yükseltmeleri en iyi sonucu verir. “Gösterişen” olması gerekmez, ancak dikkat çekici olmalıdır.

Eylem çağrısı
Eylem çağrısı açıkça tanımlanmalıdır. Okuyuculara ne yapılacağını ve bunu yaparken ne alacaklarını söyleyin.

Tekrar et
Karar vermek için insanlar genellikle mesajı birden fazla görmelidirler. Başarılı içerik yükseltme yöntemleri teklifi 2, hatta blog yayınında 3 kez tekrarlar.

Açılır pencereler
Açılır pencereler, doğru bir şekilde kullanıldığında inanılmaz bir kayıt ücreti oluşturabilir. Leadpages’in Leadbox’larında içerik yükseltmeleri ile test edilmiş ve başarılı oldukları açılan şablonlar var. Ayrıca, Plugmatter Promo Box eklentisi Leadpages Leadbox’ları kullanır ve içerik yükseltmelerini tanıtmak için mükemmel bir yöntemdir.

Sonuç olarak:

Açıkça görebileceğiniz gibi, bu en iyi blog yazarlarının çoğunun büyük e-posta listeleri var ve üst düzey tekniklerinden biri olarak içerik yükseltmeleri var.

Ayrılıklı yenilikçi içerik yükseltme stratejileri kullanmaktan başka, bu blog yazarlarının liste yapılarıyla ne yaptıklarını – test edin, test edin ve biraz daha test edin.

Sonuçlarını takip eder ve kendileri için en iyi sonuç veren içerik yükseltme stratejisini bulana kadar çeşitli yöntemleri denerler.

Her gün binlerce ziyaretçiyi ziyaret eden bir blog yazarınız olsanız veya daha az okuyucu alan daha küçük bir işlem olursa olsun, içerik yükseltme stratejilerinden birini veya daha fazlasını kullanarak abonelerinizi ve okurlarınızı kolayca artırabilirsiniz.

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac

Notice: Trying to get property of non-object in /home/malayani/public_html/wp-content/plugins/activity-reactions-for-buddypress/class/class.php on line 1080
21
sadfasd