Dünyanın En Basit Klima Sistemine Göz Atın! Geri Dönüşüm Malzemelerden yapılmıştır!

Teknoloji 15 Ağustos, 09:05'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 124 OKUNMA

Dünyanın bazı ülkelerinde yıl boyunca dayanılmaz bir sıcaklık yaşanır Sıcaklıkların kaynama noktasına ulaştığı yaz sezonunda yoğunlaşmaktadır  . Dayanılmaz ısı ile karşı karşıya kaldıklarında, bir klima sistemine sahip olacak kadar şanslı olanlar bunu kolayca açabilir ve soğutabilir.

Ne yazık ki, sıcak hava dalgaları yaşayan birçok ülke vatandaşlarının çoğunu yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Bu imkânsız  vatandaşlar, lüks klima olmaksızın yoğun olarak yüksek sıcaklıklarla uğraşmak zorundalar.

Klima alacak durumu olmayanlar için güzel bir çözüm. Ayrıc  bu cihaz geri dönüşüm malzemeleriyle yapabileceğiniz kadar basit!

Bangladeş’teki Daulatdia köyünde 28.000’den fazla nüfus var . Akan suya ve elektriğe erişimi yoktur . Vatandaşlar küçük kulübelerde yaşıyor ve 113 ° F’a kadar yükselebilen sıcaklıklardan muzdarip .

Gerekliliğin icatın annesi olduğunu ve Daulatdia’daki insanların ısınmanın üstesinden gelmenin bir yoluna umutsuzca ihtiyacı olduğunu söylüyorlar. Bu sıcağa karşı savaşmak için elektriksiz bir klima sistemi icat edildi.

Cihaz   karton ve ikinci plastik şişe ile oluşuyor . Şişelerin üstü ve alt kısmı çıkarılır ve kartonda kesilen deliklere yerleştirilir .

Bütün parçalar monte edildikten sonra, cihaz bir kapıya veya bir pencereye bağlanır. Evin yolcuları sıcaklık düşüşünü hemen hissedebilir .

Nasıl çalışır?

Soğutma etkisi ,  sıcak hava şişenin tabanına girer ve tıkanıklıktan geçerken ortaya çıkar. Bu sizin nefes verdiğinizde  dudak hareketlerinize göre sıcak ve soğul hava üretmeniz gibi bir şey.

Bu yöntem sizi sadece sıcaktan korumaz, çevre bilincinin oluşması, atıkların toplanması ve geri dönüşümünde de çok büyük katkı sağlar.

Basit klima cihazının nasıl çalıştığını anlatan görüntüler:


Dünyanın En Basit Klima Sistemini Kontrol Edin… paylaşan: malayani-313

K:np.ph

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21