Devam eden okuma bağlantısını nereye koyabilirim?

Teknoloji 7 Aralık, 08:57'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 183 views OKUNMA

Okuyucuların nerelerde oku (okumaya devam et) bağlantısının makalelerde olması gerektiğini düşündüğü merak ediyorum. Yani demek istediğim bağlantıyı biliyorsun … yazının üst kısmının bulunduğu bölüm ana sayfanızda ve arşivleriniz bir özet olarak gösterilir.

Buna önceki iki yazıyı örnek olarak götürün – son yazıya bir göz atın. Zekâlı biri değil. Postun gerçekten kısa olması nedeniyle postanın bölünmesi gerekmiyor. Şimdi, bu mesajın hemen öncesinde yayınlanan postaya bakın. Bir ara vermeden yolculuğa çıkmanın çok uzun sürdüğüne inanıyorum, ancak mola nereye gidecek?

Seni bu yazıya geri götürmeme izin verin, ana sayfaya ve arşivlere vb. Ayrılması gereken makaleyi kurdum, ancak bu nereden koparılmalı? Ben onu başlangıca yakın bir yere koyayım mı, yoksa makalenin bir özeti yazıp, üstüne koyayım mı diye soruyorum.

Önemli mi?

Şimdi bunu okuyan birçoğunuz kendinize ‘kimin umrunda, önemli değil’ diye düşünür. Katılmıyorum. İnanıyorum ki okuyucu için blog yazan deneyiminizin büyük bir parçası. Okumayı sevdiğim bir site Gizmodo. Makale 2-4 paragraftan fazla ise bir okuma bağlantısı devam ettirme eğilimindedirler. Merak ettiğim şey, devam eden okuma bağlantısından sonraki metnin% ‘si. Açıklamama izin verin. Mesajınızın / makalenizin 600 kelime olduğunu söyleyin. 450 kelimeden sonra ‘okumaya devam et’ bağlantısını koymaya değer mi? Okurunuzdan% 75’ini okuduktan sonra tam makaleyi ziyaret etmenizi etkin bir şekilde istemek.

Gizmodo‘dan bu yazıya bir göz atın. Ana sayfadan kopma, 2. paragrafın hemen sonrasına yerleştirildi. Yazının tamamını görmek için tıkladığınızda 2 ek resim görürsünüz. Makaleyi kırmaya değecek miydi? İyi…..

Sonucun nereye gittiğini etkileyebilecek faktörler

Örnek mesajımda konuştuğumda, devam eden okuma bağlantısı sadece 2 ek resim gösterdi. Okuyucu, geriye bakıldığında, ‘zaman kaybı’ diye düşündü haha.

Bununla birlikte, gizmodoların sayfayı kırma kararının kendi site tasarımına dayandığından ve ana sayfa gönderisini çok uzun süre istemediğinden şüpheleniyorum. Daha fazla bağlantının nereye gittiğini etkileyen bazı faktörler var:

Site Tasarımı
Tutarlılık yani. Bir cümleden sonra bir makaleyi kırmayın ve daha sonra beş cümleden sonraki makaleyi kırmayın. Biraz sağduyu kullanılmalıdır – arşivinize göz atmak, okuyucularınız için kolay olmalıdır.
Madde Uzunluğu
Bu yazının başında makale uzunluğu hakkında konuştum. Özetle şunu düşünüyorum:

Kısa Mesaj – Gerekli postada mola yok.
Orta Uzunluk – Burada soruların ortaya çıktığı yerdir. Bir özet yazıp mektubunu mola verdikten sonra mı gönderdin, mola midway yazıyor musun yoksa sadece bir ara tamam mı özlüyor musun.
Uzun Mesaj – Gerçekten uzun mesajlarla çok fazla düşünmüyorum. Bence çoğu blog için 2 paragraf gayet iyi.
Gerçekten konuşmadığım bir şey, RSS özet akışınız. Unutmayın, mola bittikten sonraki herhangi bir şey rss yayınınıza dahil edilmeyecektir, bu nedenle mola öncesi uzunluk en azından aboneleriniz için birkaç paragraf olmalıdır.

Sonuç

Bu, muhtemelen burada okumuş olduğunuz en sıkıcı konudur haha ​​:), fakat eminim ki tüm blogcular bir noktada sormak istediği bir sorundur. Bu kadarıyla okuyucuların haberini hep seviyorum.

Kevin

Açıklama: Tam açıklama yaparken, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okuduğunuz veya baktığınız her şeye maddi veya başka bir şekilde fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21
sadfasd