Bloglama İpuçları görüntüleme sorunları yaşayanlar için

Teknoloji 5 Aralık, 06:51'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 143 views OKUNMA

Birçok kişi yakınlarda Bloglama İpuçları’nı görüntüleme konusunda sorun yaşıyor. Bu yazı, yalnızca siteyi görüntüleme konusunda herhangi bir sorun yaşamamanız gerektiğini bildirmenizi sağlar (bu ileti, esas olarak ana siteyi görüntüleyemeyen RSS aboneleri içindir).

bobPeki ne oldu? Geçen ay, Feedburner’a feed’i yönlendiren ve ana htaccess dosyasındaki bir yönlendirme koduyla değiştiren Feedburner eklentisini kaldırdım. Bu, her yazarın eşsiz RSS yayınına bağlanmamı sağladı. Bu özellik, WordPress’in varsayılan olarak kullandığı ancak FeedSmith Feedburner eklentisini kullandığınızda maalesef kapatıldığı bir özellik.

Birkaç gün sonra, Yunanistan’daki Skiathos’a 10 arkadaşıyla birlikte bir haftalık tatile çıktım; komşu şehir olan Volos’taki anakaradaki düğünlere katılmak için. Otelde herhangi bir internet bağlantısı yoktu, ne de benim netbookum almadığımız için internet kafeler varmış.

Bilinmeyen, yönlendirmeyi doğru bir şekilde ayarlamadım, bu yüzden döndüğümde Bloglama İpuçları özet akışının 10 gün içinde güncellendiğini fark ettim. Feedburner her zaman en doğru web sitesi değil ancak yaklaşık 500-600 abone sayısının bir düşüş gösterdi, bu yüzden açıkça birçok insan sitenin artık güncellenmediğini ve haber okuyucusundan bizi kaldırdıklarını düşünüyorlardı (onlardan utanç duyuyoruz !!) haha ).

Yeni Hosting Şirketi

Feedburner eklentisini kaldırdıktan hemen sonra, yeni bir hosting şirketine taşındım. Trafikte büyük bir düşüş fark ettim, ancak bunu Feedburner’la ilgili konularda aşağıya attım. Bununla birlikte, sorun giderildikten sonra trafiğin neden normalden düşük olduğuna biraz şüpheyle baktım.

Sunucudaki istatistikleri kontrol ettim ama hiçbir şey herhangi bir kesinti olduğunu belirtti. Barındırma şirketi de yanlış bir şey göremiyordu. Geçen hafta yeni e-kitabımı yayınlayana kadar, birkaç bülten okuyucusu bana dosyayı indiremediklerini ya da siteyi görüntüleyemediklerini söyleyen bir şey gönderdiğini biliyordum.

Bu gece, Twitter’daki Bloglama İpucu takipçilerine, siteyi görüntüleme konusunda sorun yaşıyorlarsa bana e-posta gönderilmesini istedim. Igor, skibee ve Craig Parker’e büyük teşekkürler; Bana kim yardımcı oldu ve barındırma şirketim neyin yanlış olduğunu anlamaya başladı.

Görünüşe göre, yeni ev sahibime geçiş yaptığımda birkaç sitemin DNS bölgeleri biraz karıştı. Bu, dünyanın bazı yerlerinin siteyi iyi görebileceği ancak diğerlerinin yapamayacağı anlamına geliyordu (bence sadece 5 mil uzakta yaşayan arkadaşım siteyi çok fazla görüntülemede sorun yaşadığından çok rasgele görünüyor).

DNS’nin tüm alanlarda güncellenmesi 24 saat sürebilir. Bundan sonra site görüntülemede hâlâ sorun yaşıyorsanız, lütfen bloggingtips com adresindeki bilgi ile bana e-posta atın ve herhangi bir sorunun çözülmesinde sizinle birlikte çalışacağım ?

Siteye erişimde sorun yaşayanlardan özür dileriz. Umarım her şey şimdi düzgün çalışmalıdır.

Teşekkürler,
Kevin

P.s. Bu, tatile gitmeden önce bloglarında önemli bir değişiklik yapmak isteyen herkes için bir ders! ?

 

Açıklama: Tam açıklama yaparken, site sahibinin web sitemdeyken tıkladığınız, okuduğunuz veya baktığınız her şeye maddi veya başka bir şekilde fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21
sadfasd