Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden ayrıldı

İsrail polisi namaz sonrası cemaatten 13 kişiyi yaraladı

KOSGEB desteğiyle ‘sinekten protein’ çıkartıyor

‘Fırat’ın çakılları’ kadınların elinde ‘taş bebeğe’ dönüşüyor

Blogcular Okuyucularla Daha İyi Haberleşebilen 7 Yol Tarzı

Teknoloji 16 Aralık, 12:45'de eklendi

Bloglama, duygusal bağlantılar ile ilgili her şeyden çok. Bu bağlantılar sayesinde, blogcular, arkadaşlarına daha fazla okuyucu bulmalarına yardımcı olan sadık okuyucular kazanırlar. Bağlantı unsurunun büyük kısmı yazınızla elde edilir, ancak bundan daha fazlası var. Çoğunlukla, siz ve okuyucularınız arasında etkileşim içinde kalabilmek için sağlam bir iletişim modeli oluşturmanız gerekir.

Düzenli iletişim, okuyucuları korumanın en iyi yollarından biridir. Bugünün blog okuyucularının can attığı bir şey daha derin bir seviyeye bağlanmanızı sağlar. İyi iletişim kuran blog yazarları genellikle bu alandaki serbest çalışanların yapabileceği blogculardır. Okuyucularla iletişiminizi geliştirmenin yollarını arıyorsanız, başlamak için bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hedef kitlenin grafiğinde büyüteç ve adam ve kadın simgesi olan enfografik. Gelir derecelendirme kavramı. Düz simge modern tasarım stili konsepti

SMS Mesajlaşma Kullan

Metin mesajları, tıpkı e-posta mesajları gibi blog çalışması için kullanılabilir, ancak daha belirgin bir etkiye sahip olabilirler. PEW Araştırma Merkezi’ndeki araştırmalar, manifestoların tüm akıllı telefonlarda en sık kullanılan uygulamadır, çünkü Amerikalıların yüzde 97’si bunu günlük kullanıyor. Ayrıca, e-postalar gibi otomatik olarak bir spam klasörüne ticari mesajlar göndermek yerine, tüm metin mesajlarını alırlar. Okuyucularınıza SMS mesajları göndermek aslında tüketicilere ulaşacak iletileri yaymak için harika bir yoldur.

Sosyal Medyada Bağlan

Bir süredir blog yazarıysanız, okuyucularla bağlantı kurmak ve iletişim kurmak için büyük olasılıkla sosyal medya kullanıyorsunuz demektir. Okuyucuları daha fazla kazanmak için geri gelmelerini sağlayacak etkileşim kurmanın mükemmel bir yoludur.

Sosyal medya, okuyucuların blog yayınlarınızı paylaştıkları ve size yol açmasına yardımcı olacak ilk yöntemdir. Blog yayınlarınızı blogunuzdaki sosyal düğmeler ve sosyal işletme sayfaları ile paylaşmayı kolaylaştırın.

Bir Amacıyla Görüntüyü Kullanma

Resimler, yalnızca blog yayınlarından daha fazla etkileşime girme eğilimindedir. Metin hala blog okuyucuları için oldukça değerli bir bilgi kaynağıdır, ancak görüntüler dikkat çeker ve okuyucu anlayışını artırır. Güçlü bir mesaj iletmeye çalışırken, cevap olarak bir infografik veya yararlı görüntü olabilir.

Condescending Olma

Zanaatkarınızda uzman olduğunuzda, bildikleri gibi anlaşılması kolaydır. Açıkçası, sanatınızın efendisi olmalısınız, ancak asla bu konuda iğrenmek istemezsiniz. Çoğu blog yazarı, okuyucunun sorularını cevaplarken farkında olmadan kibar bir ses tonu kullanıyor. İletişiminizdeki ses türünüzün her zaman farkında olun. Ses tonu ile bir takipçiyi gereksiz yere rahatsız etmek istemezsiniz.

Jargonu kes

Yazdıklarınız insana benzeyen ve okuyucularla konuşan konuşma tonlarında olmalıdır. Sadece sizin ve bir avuç takipçinizin anlayacağı jargon ve endüstri eğilimleriyle dolu olmamalıdır. İster keyif için yazıyor olun, ister yeni müşteriler getirmeye çalışıyorsunuz, bu katı bir tavsiyedir; aynı şey, başlangıç ​​seviye okuyucularının bilmeyebileceği kısaltmalar kullanmak için de geçerlidir. Örneğin, tümceyi ifade etmektansa, “harekete geçirici mesaj göndermek” için “CTA” kullanabilirsiniz. Hiç kimse, içeriği uygun bir şekilde bozar … … için sizi suçlayamaz.

Gerçekçi ol

Geçen sene, tüketicilerin yüzde 67’si telefonlarını, müşteri hizmetleri departmanında gerçek biriyle konuşamamanın hayal kırıklığına uğradığını biliyor muydunuz? İletişiminizde gerçek olun. Okuyucuların sizinle daha kişisel bir düzeyde iletişime geçmelerine izin verin; içeriklerinizle birleşeceklerini hissedip daha fazla bilgi almak için geri dönmek istiyorlar.

E-postayı Kullan

E-posta, çevrimiçi olan yetişkinlerin yüzde 74’ü için ticari iletişimde tercih edilen yöntemdir. Sonuç olarak, e-posta pazarlaması ve profesyonel mesajlaşma, okuyucularla iletişiminizin önemli bir parçası olmalıdır.

İletişim sanat formunuzdur ve bu nedenle, her blog yazısının üzerinde çalışması gereken bir yetenek olmalıdır. Bu, müşterilerinizin daha güçlü bir şekilde takdir edilmesine ve okurluğunuzun güçlenmesine yol açar.

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac

Notice: Trying to get property of non-object in /home/malayani/public_html/wp-content/plugins/activity-reactions-for-buddypress/class/class.php on line 1080
21
sadfasd