Bilgisayar saati kendini 1 saat geri alıyor. Nasıl Düzeltirim?

Teknoloji 17 Ocak, 10:04'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 382 OKUNMA

Bigisayarınız kendi kendine, bir bakmışsınız saat 1 saat geriye alıyorsa bu resimli anlatımımız tam size göredir.

Bildiğiniz üzere artık saatlerimizi hiçbir zaman geri almayacağız.30 Ekim’de saatleri geri almadık fakat teknolojik donanımlar saatlerini otomatik olarak geriye almıştı.Otomatik saat güncellemelerini kapatanlar bu sorunu hemen halletti.Fakat bazı kullanıcılardan gelen destek maillerine baktığımızda ise bilgisayarlının saati otomatik olarak tekrardan bir saat geriye aldıklarını ve bu soruna kalıcı bir çözüm aradıklarına dair yardım istemişlerdir.

Bu sorun hakkında sizlere resimli olarak bir anlatım yapmak istedik.Aşağıdaki adımları uygulayarak saatiniz birdaha otomatik olarak geriye alınmayacaktır.

1.Adım

İlk olarak bilgisarınızda saat alt köşede bulunan saate bir kere tıklayınız. Açılan ekranda tarih ve saat ayalarını değiştir sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

2.Adım

Açılan ekranda saat dilimini değiştir sekmesine tıklamanız gerekmektedir.Onun öncesinde hemen üst sekmede bulunan Tarihi ve saati değiştir butonuna basıp saatinizi şimdiki saate göre ayarlayınız.

3.Adım

Ekranda kırmızı  çerçeve içerisinde bulunan ” saati gün ışığından yararlanma saati için otomatik olarak ayarla tıkınızı kaldırmanız gerekmektedir.

Son Adım

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra sorununuz devam ediyorsa son olarak aşağıdaki resimdeki gibi saati ayarlayınız.

Not:Eğer bu adımları uyguladığınızda bilgisayarınızın saati yinede geri alıyorsa bize yorum yazarak sorununuz detaylı bir şekilde yazarsanız size elimizden geldiği kadar yardımcı olabiliriz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21