2017’de Trafik ve Satışlarınızı Artırmak İçin Kusursuz İçerik Pazarlama İpuçları

Teknoloji 16 Aralık, 06:59'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 185 views OKUNMA

Alıcıların% 70’inin bir web sitesinden alışveriş yapmadan önce 4 veya daha fazla makaleyi okuduğunu biliyor muydunuz?

2017’de karlı bir blog oluşturmak için içerik pazarlaması son derece önemlidir.

İçeriğinizi görmezden geliyorsanız, satışlarınızı yok sayıyorsunuz demektir. Bu kadar basit.

Pazarlamacının içerik pazarlamasına 44 milyar dolar harcadığını biliyor muydunuz? Size en iyi yatırım getirisini sağlar.

Bu ayrıntılı makalede, web sitenizin satışlarını ve trafiğini 2017 ve sonrasında büyütmek için kullanabileceğiniz birkaç kusursuz içerik pazarlama stratejisi hakkında tartışacağız.

# 1. Kısa Öğe Öldü

Günlüğünüz her gün blog’larınıza yayınlayarak Google’dan daha fazla trafik elde edebileceğiniz günler oldu.

Google, siteleri uzun içerikli formda ödüllendiriyor ve bu siteleri ince ve vasat içerikle cezalandırıyor.

Her gün yayınlamanıza gerek yoktur. Ancak, yalnızca içeriğiniz kitleniz için son derece yararlı olduğunda yayınlamayı unutmayın. Gönderi programınıza uygun olun.

Her şeyden önce, uzun makale formlarını yayınlamayı düşünün (2000 ila 3000 kelime arasında). Evet, delirmiş gibi geliyor ama cazibesi var gibi.

Ancak bir problem var. Sürekli olarak içeriğin uzun biçimini nasıl yaratıyorsunuz?

Şirket içinde bunu yapamıyorsanız, serbest çalışan kişiler ve taşeronlar kiralamaya bakın. Upwork gibi siteleri kullanabilirsiniz veya bir bütçeniz varsa ücretsiz iş ilanı siteleri kullanın.

İçerik pazarlaması için herhangi bir bütçeniz yoksa, ilgi çekici içerik oluşturmak için birkaç hızlı ipucu aşağıda belirtilmiştir.

Araştırma anahtartır. Önce içeriğiniz için anahtar kelime araştırması yapın. Kitlenizin aradığı uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulun.
Yazmaya başlamadan önce, kitlenizle ilgilenen doğru konuyu seçin. Endüstrinizdeki popüler konuları bulmak için Buzzsumo gibi araçları kullanın.
Katilin başlığını tutmak için uzun kuyruklu anahtar kelimeler arayın. Halkın% 80’i öncelikle haber başlıklarını okuyor. Öyleyse, makalenizin geri kalanı okurların okuyup okumamasına bağlı değildir.
Yazarken birincil anahtar kelimelerinizi kullandığınızdan emin olun.
Ana gövde içeriğinde, başlıkları kullanın. Asla uzun paragraflar yazmayın. Onlar öldü. Bir paragraf 3 – 4 satır arasında olmalıdır, bundan fazla değil. Her başlıkta, bunların hepsiyle ilgili olduğu gibi sorular sorun mu var? Neden önemlidir? Nasıl yapılır? vb.

# 2. Uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanın

Google trafiğinizi artırmak için yayın başlığınızda uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanın. Sitenize daha fazla ziyaretçi getiriyor. Uzun kuyruk anahtar kelimeler kullandığınız anlamına gelmez, ilk arama sonuçlarında listelendiğiniz anlamına gelmez. Uzmanlar organik tıklamaların% 60’ının ilk 3 arama sonucundan geldiğini söylüyor. Uzun kuyruk anahtar kelimeleri kullanırsanız, en iyi 3 arama sonucunu elde etmek zor değildir.

Uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanmak, içerik pazarlamacılığı, web sitesi satışları ve trafiği gerçekten artırabilir.

Çalışan uzun kuyruklu anahtar kelimeler nasıl oluşturulur?

Rekabetin düşük olduğu anahtar kelimeleri araştırmada kaliteli zaman geçirin. Uzun kuyruk anahtar kelimeleri genellikle dört kelime veya daha fazlasıdır. Ne kadar uzarsa, sıralaması daha kolaydır.

Nişinizin kısa anahtar kelimesini alın. “Pazarlama” diyerek. Şimdi, Google Anahtar Kelime Planlayıcı’da arama yapın ve anahtar kelime fikirlerine geçin. Birkaç aramayı gösterecek, tekrar bir tane alacak ve 4 kelime cümlecik elde edene kadar art arda arama yapacaktır.
Niş blogunuz için uzun kuyruklu anahtar kelimeler elde etmek için Soovle aracını kullanın.
Tatmin edici değil? Birçok anahtar kelime önerisi sunan başka bir güçlü araç da var. Para harcayabilirseniz, o zaman scrapebox aracını kullanın. Niş blogunuz için muhteşem sonuçlar verir.
Anahtar kelime araştırması için özgür ve güçlü bir araç mı arıyorsunuz? Ardından, anahtar kelime aracını deneyin.

# 3. Bir çevrimiçi marka oluşturmak için kitlenizi bilin

Hedef kitlenizi iyi bilmiyorsanız, çoğunlukla içerik pazarlamasında başarısız olmak gibisiniz. Bir marka oluşturmak çevrimiçi başarının anahtarıdır.

Bir bütün olarak imajınızı marka olarak düşünün.

Bu, web siteniz, logo, resimler, içerik, ses tonusu ve daha pek çok şeyi kapsar.

Ancak, kitleniz ile marka bilinci oluşturan materyalleri yaratmanız ve tasarlamanız ve etkili olması için müşterinizi hedeflemeniz gerekir. Örneğin, yaygın yanlış kanı, bu marka varlıklarının pahalı olması gerektiği yönündedir.

Yanlış.

Daha da önemlisi, doğru kişilerin ilgisini çekiyorlar: hedef kitleniz. Uygun maliyetli bir logo yapımcısı veya jeneratör kullanmaktan çekinmeyin veya web sitenizi bir temayla kurmaktan çekinmeyin. Fiyat etiketi önemli değil. Önemli olan, markanızın potansiyel müşterilere ilettiği mesaja odaklanmanızdır.

Ayrıca yazı tarzınıza odaklanın. Harika kitaplar okuyun. Copyblogger makalelerini okuyun. Benzersiz bir yazı tonu geliştirin. Resmi veya komik olabilir, çekici veya profesyonel veya başka herhangi bir şey olabilir.

Bu nedenle ideal okuyucuyu anlamalısınız. Bunu yaparak, gelecekte herhangi bir ürünü kolayca satabilirsiniz. Dolayısıyla, blog yazmaya başladığınız günden itibaren bunu gözlemlemelisiniz.

Bunu nasıl yaparsın?

Rakip sitelerinizi gözleyin. Nasıl? SEMrush’a gidin ve niş anahtar kelimenizi yazın. Rakip site URL’lerinizi görüntüleyecektir.
Şimdi, rakibinizin site URL’lerinin her birini analiz etmeniz gerekiyor. Nasıl? Openlinkprofiler’e gidin ve geri bağlantıları analiz kutusuna bir site url’si verin. Kendi bloglarında kaç tane geri bağlantıyı kontrol edebilirsiniz.
Bunu analiz ettikten sonra, bu bağlantıları nereden bulduklarını bilmelisin. Bunu yukarıdaki bağlantıdan da kontrol edebilirsiniz.
Şimdi, hüner bu bağlardan nasıl bağlantı oluşturduğunuzdur? Kırık linkleri bulun. Kırık bağlantı denetleyicisi araçlarını kullanarak bulabilirsiniz. Herhangi birisini kullanabileceğiniz çok sayıda mevcut var. Araçta url’u belirtin ve ölü bağlantıların listesini görüntüler. Bulduktan sonra site sahibi ile iletişime geçin ve bu konuda e-posta gönderin. Bağlantınızı ekleyebildiyse, okuyucuları sitenize getirir. Zor ama 10 site sahibiyle iletişim kurarsanız, en az 3 size lehtecektir. Bu şekilde düşünün ve bir deneyin.

# 4. Eski blog yayınlarınızı canlandırın

Blogunuzdaki içerik her zaman yenilenebilir ve değerli olmalıdır.

İçinde bulunduğunuz hangi sektörde olursa olsun, yayınlarınızı düzenli olarak taze içerikle güncellemiyorsanız izleyicinizi kaybetme ihtimaliniz var. Tanıtım veya arama motoruyla edinilen trafik. Ziyaretçiler eski blog yayınlarınızdan birine girdiğinde ve güncel olmayan bilgileri bulursa, ne olur? Değerli bir abonenizi veya ziyaretçinizi kaybedeceksiniz.

Eski blog yayın güncellemelerinizi koruyarak okuyucunuzu ziyaretçiye, ardından abone olabilirsiniz. Google her zaman algoritmasını günceller. Dolayısıyla, sitenizin cezalandırılabileceği iyi şanslar vardır.

Peki, yapabileceğiniz değişiklikler ne tür?

Önce gramer hatalarını kontrol edin. İlk önce içerik yazıp düzeltme gerçekleştirdiğimizde, gözlerimize çekici gelmesi gerekiyor. Şimdi, aynı eski blog yazısını birkaç ay veya yıl sonra okuyun, aptalca gramer hatalarını bulacaksınız ve kendiniz modası geçmiş buluyor.
Alakalı resimleri kullanın ve arama motoruna uygun şekilde yeniden adlandırın.
Blog yayınlarınızı düzenlerken yeni yayınlarınıza bağlanın. Bu, blogunuzda dahili bağlantıyı artırmanın iyi bir yoludur.
Yayının yüksek sıralamasında hangi anahtar kelimelerin gerçekten yardımcı olduğunu öğrenin. Nasıl? SEMrush kullanın.
Eski blog yayınlarınız için meta açıklaması doldurup doldurmadığınızı kontrol edin. Eğer değilse şimdi yapın.
Her şimdi ve sonra blog gönderilerinizdeki yorumları denetleyin.
Olduğu söyleniyor, güncelleme ihtiyacı olan mesajlar nasıl seçilir?

Blog analitiği kullanarak iyi performans gösteren yayınları belirleyin. Belirli yayın için görüş sayısına dikkat edin.
Sosyal medyadaki hisse sayısını kontrol edin. Bunu nasıl yaparsın? Moz Denetleyicisi’ni kullanın
Eski blog gönderilerini güncellerken, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

URL’yi aynı tutun. Değiştirme.
Başlığı değiştirebilirsiniz, ancak anahtar kelimeleri sakladığınızdan emin olabilirsiniz.
Her yayın için meta açıklaması gözden geçirin. Bunu daha iyi hale getirebilirsen, yap.
Şimdi, post performansını takip edin. İçeriğin güncellenmeden önce ve sonra nasıl yapıldığını kontrol edin.

# 5. Diğer blogcularla röportaj yap

Etkili blog yazarlarıyla röportaj yapmak sitenize geri dönüş yapmanıza yardımcı olur.

Blogcuların her zaman özgür olduğunu asla düşünmeyin. Bunlar çok meşguller. Onlar zamanlarından çok seçicidirler. Bu nedenle, benzersiz bir röportaj hazırlamalısınız.

Bunları önce analiz edin:

Kitleniz bu görüşmeyi okumak isteyecek mi?
Eğer öyle ve çok çok zekice açıklayabileceklerini düşünüyorsanız, o zaman isteyin.
Onların şaşırtıcı haberlere yol açmasını sağlayabilirseniz, daha iyi olur. Görüşme için böyle soruların çerçevesini oluşturun.

# 6. Quora gibi Q & A platformlarını kullanın

Milyonlarca kişi Quora, Yahoo, StackExchange gibi soru ve cevap platformlarını kullanıyor. İçerik pazarlama sonuçlarınızı artırmak için bu tür sitelere katılmayı deneyin. Arkadaşım Ryan Biddulph de yakın zamanda Quora’ya katıldı ve blog yazısı ile ilgili konular hakkında aktif olarak yazıyor. Yeni seyirci bulmak için Quora gibi hızlı büyüyen bir platform kullanmanın önemini biliyor.

Bu siteleri, kendi sitelerinize trafik çekerken hedef kitlenize yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. İçeriğinizi bu sitelerde tanıtmak için şu ipuçlarını takip edebilirsiniz.

Quora’daki etkileyicileri takip edin. Onların cevaplarını analiz edin. Nasıl daha fazla upvotes alıyorsanız öğrenin.
Blog konularınıza uyan az sayıda ilgili soruya cevap vermeye başlayın.
Soruları cevaplarken, blog sitenize alakalı bağlantılar ekleyin. Ancak kendi kendini tanıtma.
Okuyucularınız cevaplarınızı bilgilendirici buluyorsa, blog bağlantılarınızı otomatik olarak kontrol edeceklerdir.

# 7. Zorlayıcı Infographics kullanın: BÜYÜK bağlantılar çeker

Bir görüntü 1000 kelimeden daha iyidir. Kabul etmüyor musun? Görüntüler daima daha yüksek sesle konuşur. Blog sitenize ne kadar çok organik trafik getireceğini tahmin edemezsiniz.

Google trafiğinizin büyümesine nasıl yardımcı olur?

İnsan beyni, görsel tabanlı içeriği metin tabanlı içeriğin 60.000 kat daha hızlı işlemektedir. Animasyon veya görseller herhangi bir okuyucunun dikkatini çeker. Bir infografik yaratmak zaman alır, ancak buna değer. Infographics’in önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Neil Patel’in bu makalesine göz atın. Bu yayın için sosyal medya paylaşımlarının sayısını görmeniz yeterlidir. Aklını kaçırmaman. Değil mi?
Şimdi, viral Infografik konu fikrini nasıl alacağınızı düşünüyor olabilirsiniz?

Duygusal olarak okuyanlara dokunabilecek benzersiz hikayelerle gelin. Yine blogunuzun nişiyle alakalı olmalıdır. Varolan hikayeleri alıp benzersiz bir şekilde sesinizde yazsanız bile, o da işe yarar.
Blogunuzdaki ilgi çekici konuları kontrol edin.
Çok ve çok tartışan insanlar görürseniz, o zaman da bunu yapabilirsiniz. Örneğin, herkes sıfır yatırımla iş kurmak istiyor. “Dünyadaki herkes bir kuruş bile olmadan işe başlayabilir” gibi ilginç bir yazı oluşturabilir.
Hangi içeriğin diğer web sitelerinde iyi olduğunu kontrol edin. Belgelerin sıklıkla paylaşıldığı sitelerden daha fazla konu fikrini alabilirsiniz. Binlerce böyle web sitesi var.
Infographics oluştururken bazı ipuçları.

Kişisel görüşünüzle dolaşmak yerine, herhangi bir istatistiksel veriye dikkat çekin veya referans verin. Böylece, okuyucular arasında güven artar.
Bir katilin yanı sıra anahtar kelime zengin başlığı verin.
Uzun mesajlar yazmak yerine, alt başlıklar yapın.
Gerçeklere hitap ederken, infographics’te mermi stilini kullanın.
Sosyal medya paylaşımlarını artırmak için, bilgi kaynaklarınızı gömme işlemi için kolaylaştırın.
“Göbek yağını kaybetmek için 7 ipucu” gibi mesajlar yazıyorsanız, enformografik listenizdeki her bir maddeyi saymanız gerekir.
Başlıkta sayıları kullanmak isterseniz, başlığın tek sayılarını kullanın. Tek numaralar daima çift sayıdan daha iyi performans gösterir.
Arama motorlarında daha fazla görünürlük elde etmek için daima sitenize geri dönün.
Sana doğru

İçerik pazarlaması, kitlenizi sunduğunuz ürünler ve hizmetler hakkında eğitmek için çekici bir içerik oluşturma ile ilgilidir. Arama trafiğinizi ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız, bir içerik pazarlama stratejisi geliştirin.

Başka ipucunuz var mı? Düşüncelerinizi yorumlarınızda paylaşın.

Açıklama: Tam açıklamada, site sahibinin web sitemde iken tıkladığınız, okumakta olduğunuz veya baktığınız her şeyden maddi veya manevi fayda sağladığını varsaymak güvenlidir. Sitedeki tüm yayınlar orijinal ve sitemizin değerini ve referanslarını sağlamak için yazılmış olduğundan, tüm içeriklerde olduğu gibi bu demek değildir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21
sadfasd