Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim görevinden ayrıldı

İsrail polisi namaz sonrası cemaatten 13 kişiyi yaraladı

KOSGEB desteğiyle ‘sinekten protein’ çıkartıyor

‘Fırat’ın çakılları’ kadınların elinde ‘taş bebeğe’ dönüşüyor

Twitter’da karakter yeniliği

Twitter 19 Eylül, 07:51'de eklendi

Twitter, yapacağı son yenilikle birlikte birazcıkta olsa 140 karakter sınırını esnetiyor.

twit

19 Eylül tarihi itibariyle Alıntı yapılan tweet’ler de karakter sayımına katılmayacak. Aynı şekilde Twitter, artık .gif’ler, resimler, anketler, Vine’lar ve benzeri bağlantıları 140 karakter sınırına dahil etmeyecek. Twitter’ın karakter sınırından medyanın kaldırılması fikri, aslında Mayıs ayında Twitter deneyimini geliştirmek için yapılan çabaların parçası olarak ortaya çıkmıştı ancak bunun gerçekleştirileceği bir tarihten bahsedilmemişti.

Kaynakların söylediğine göre kullanıcı adları da karakter sınırının içerisinde yer almayacak. Bu tür bir değişiklik, özellikle birden fazla kişiyi içeren konuşma tweet’leri için önemli bir adım iken, uzun isimli kişiler söz konusu olduğunda da yardımcı olacağı kesin.

Tabii ki karakter sınırını arttırmak Twitter’ın bu yıl yaptığı tek değişiklik olmayacak. Sosyal medya devi, kötüye kullanım bildirim sistemini de geliştirerek rastgele hesapların kullanıcıların bildirimlerini doldurmasını zaten engellemiş durumda.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac

Notice: Trying to get property of non-object in /home/malayani/public_html/wp-content/plugins/activity-reactions-for-buddypress/class/class.php on line 1080
21
sadfasd