Facebookta İlginç mi İlginç Bir Grup

Sosyal Medya 30 Ocak, 15:05'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 598 OKUNMA

Facebookta grupları incelerken bir gruba denk geldim. Arkadaş ekleme sayfası tarzında bir grup. Biraz inceledikten sonra grubun tamamının kadın olduğunu gördüm.

Facebook grupları, Facebook kullanıcıları için bir kolaylık sağlamak adına yapılmış. Genelde grupların amacı insanların daha rahat iletişim kurmaları, tanımadığı insanlar ile tanışmalarını sağlamak.

Bu grupların kullanılış amaçları oldukça farklı. Kendi gün arkadaşları için bir grup kurup oradan gıybetin dibine dibine vuran mı dersiniz, ders çalışmak için notları gruba yükleyip oradan ders çalışan mı dersiniz, sevdiği karikatürleri ekleyip eğlenceli bir ortam oluşturmaya çalışan mı dersiniz, askerlik arkadaşlarını bir araya toplayıp koğuş muhabbeti yapan mı dersiniz yani ne ararsanız bulabilirsiniz.

Takip ettiğim kadarıyla, bu gruplar içerisinde en ilginç olanı kadınların kurmuş olduğu ve kazara denk geldiğim Bayanlara Özel Arkadaş Ekleme Sayfası (facebook ve instagram) grubudur.

Adından da anlaşılacağı üzere bu grubun tamamı kadın. İçeride ne yapıyorlar peki? Şöyle bir açıklamaları var;

Hoşgeldiniz sayfama bayanlar karşılıklı güvenle arkadaş ekleyebilceğiniz beğenilerinizi çoğaltabilceğiniz bir sayfa umarım bu sayede gerçek dostluklar elde edebilirsiniz
Sayfaya katılımlarınızı bekliyorum güvenerek sayfamıza arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz

Bir şey olduğunda direk etiket yada mesaj cekmeniz yeterli #kurucu

Şunu demek istiyor sevgili kurucu;

Beğenilmek bir kadın için en önemli şeylerden biri. Bu gruba üye olanlar birbirilerini arkadaş olarak eklesin. Ekledikten sonra son gönderiden başlamak üzere geriye doğru bütün gönderileri beğensin. Böylelikle frofilimize giren biri aaaaa ne kadar çok beğeneni varmış desin.

Diğer taraftan, ben en komik şeyi atıyorum da millet dönüp bakmıyor, 3 beğeni anca alıyorum ama kız saçma bişe atıyor 100 den fazla beğeni alıyor diyen erkek kardeşim işin rengi lacivertmiş çok tasalanma diyerek rahatlatmak isterim. Bu beğenilme dürtüsü bizi ne hale getirdi bi düşünmemiz gerek.

Sizde gruba dahil olup, beğendiğiniz kadar beğenilebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21