Saadet Partisi’nin referandumda ne diyecek?

Siyaset 2 Şubat, 07:23'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 2.053 OKUNMA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CNN Türk ekranlarında yayınlanan bir programa katılarak başkanlık referandumunda “hayır” oyu vereceklerini açıkladı.

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan ve Ahu Özyurt’un sunduğu Türkiye’nin Gündemi programına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, referandumda ne oy vereceklerini, nasıl bir duruş sergileyeceklerini açıkladı.

Karamollaoğlu, başkanlık anayasasındaki Cumhurbaşkanına verilen yetkilerin çok geniş olduğunu ve denetlenemez hale getirildiğini vurguladı. Karamollaoğlu, başkanlık sistemine karşı olmadıklarını ancak bu nedenlerden dolayı “hayır” dediklerini vurgularken Necmettin Erbakan’ın başkanlık karşıtı sözlerini de anımsatarak “önümüzde daha önemli problemler var. Meclis güçlü olmazsa, adalet bağımsız olmazsa o zaman o güç Allah saklasın faydalı olmaz çünkü kontrol edilemez hale gelir” ifadelerini kullandı.

ERBAKAN HOCA İÇİN DE BENZERİ YAPILMIŞTI

Yıllar önce Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Süleyman Demirel’e uyarılarını anlatan karikatürün benzeri bugün Temel Karamollaoğlu için yeniden çizildi. Ülke menfaatlerini kendi siyasi ikballerinden önde tutan iki devlet adamı, milletin gönlünü kazanmış durumda. Kuru kuruya “vet” veya “gayır” kampanyalarının toplumu ayrıştırıp kamplaştırdığı tehlikesine dikkat çeken Karamollaoğlu, bazı troller tarafından hedefe konulmaya çalışılsa da toplum Saadet Partisi’nin ve temel Karamollaoğlu’nun çabalarını takdirle izliyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun her fırsatta “Prensip olarak başkanlık sistemine karşı değiliz. Ancak bu şekliyle karşıyız” açıklamasında bulunuyor.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Tamer H. Şubat 2, 2017

Kimse kimseyi anlamaya yanaşmıyor. Etiketlemek, toptancı anlayış daha popüler. Şu karışık ortamda Saadet Partisi’nin “hayır” demesi cidden çok anlamlı.


Sayac
21