CHP’li Elif Doğan Türkmen Yaptığımın Arkasındayım

Siyaset 3 Şubat, 21:43'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 427 OKUNMA

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi Elif Doğan Türkmen 1.2 milyon liralık haberleşme faturası nedeniyle uzun süredir eleştiri oklarının hedefindeydi. Türkmen bu akşam katıldığı canlı yayında merak edilen sorulara yanıt verdi. 1 milyondan fazla kişiye ‘teröre hayır’ içerikli mektup gönderdiğini ve yüksek faturanın bundan kaynaklandığını söyleyen Türkmen, “Bu işlemleri yaptığımızda da bana bu rakamlar daha sonra söylendi. Ben yaptığımın arkasındayım. Yanlış olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Elif Doğan Türkmen

Elif Doğan Türkmen bu akşam Kanal D Ana Haber Bülteni’nde Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı.

Türkmen, “Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü” için mesaj vermek istediğini, SMS bile kullanmayan insanlar olduğunu bu nedenle 1 milyondan fazla seçmene ‘teröre hayır’ içerikli mektup gönderdiğini söyledi. Türkmen şöyle konuştu:

 “Biz bu mektupları gönderdiğimizde hiç kimse ‘bunlar bu rakam olur’ demedi”

“Ben Adana milletvekiliyim. Ve insanlarıma Adana’daki seçmenlerime bunları söylemişim. Çok yanlış şeyler konuşuluyor. Ben Kasım 2015’ten beri divan üyesiyim. Bu iki mektubu gönderdim. Bu gönderdiğim mektubun içeriğinin sonuna kadar arkasındayım. Bir Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili seçmenlerine teröre hayır demeyecekse ne diyecek. Biz bu mektupları gönderdiğimizde hiç kimse ‘bunlar bu rakam olur’ demedi. Ben gerçeği söylüyorum.”

“Ben yaptığımın arkasındayım. Yanlış olduğunu düşünmüyorum”

Ahmet Hakan-Elif Doğan Türkmen

Türkmen konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Büyük bir kısmı mektup parası. Asıl rakam mektup. 1 milyonun biraz üzerinde mektup gönderdim. Biz bu işlemleri yaptık. Bu işlemleri yaptığımızda da bana bu rakamlar daha sonra söylendi. Ben yaptığımın arkasındayım. Yanlış olduğunu düşünmüyorum

“Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan da seçimler öncesi mektup göndermiş”

Recep Tayyip Erdoğan- Ahmet Davutoğlu

Sayın Cumhurbaşkanımız 2014 yerel seçimlerinde Doğu ve Güneydoğu’ya mektuplar göndermiş. Sayın Başbakan Davutoğlu 2015 seçimleri öncesi 2.8 milyon civarı yurt dışı seçmene, 1.2 milyon civarı Türkiye’de 18 yaşını yeni doldurmuş seçmene mektup göndermiş. Cumhurbaşkanımız gönderiyor, Davutoğlu gönderiyor, çok güzel haberler oluyor. Elif Doğan Türkmen gönderirse kıyamet kopuyor. Burada resmen benim üzerimde linç kampanyası yürütülüyor.”

Türkmen’in merak edilen sorulara yanıt verdiği o konuşması ?


CHP’li Elif Doğan Türkmen Yaptığımın Arkasındayım paylaşan: malayani-313

“Bilsem her aileye bir tane gönderirdim”

Türkmen, “Bu rakamları bilseydim mektuplar için özel bir çalışma yapardım. Her aileye bir tane göndermek gibi bir çalışma yapardım” dedi.

Ahmet Hakan’ın “Bu mektupların ücretinin bu seviyelere geleceğini bilseydiniz, yine gönderir miydiniz” soruna Türkmen, “Farklı bir çözüm bulurduk ama ben yine o mektupları gönderirdim.” şeklinde yanıt verdi.

İstifa edecek mi?

Elif Doğan Türkmen

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün, Türkmen’in TBMM Başkanlık Divanı’ndan istifasını istemişti. Türkmen, istifa edip etmeyeceğine yönelik soruya “Ben bu noktada istifa gerektiren bir durum olduğunu düşünmüyorum. Partimin alacağı karara uyarım. Genel Başkanımız ile konuştuktan sonra gereğini yapacağım” dedi.

Onedio

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

süleyma Şubat 4, 2017

Ağlanacak halimiz var. Kadın bide gevrek gevrek sırıtıyor. 🙁


Sayac
21