Cumhurbaşkanı’ndan Doktor ve Hemşirelere Müjde

Hemşire İlanları, sağlık 12 Mart, 14:35'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 2.215 OKUNMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Bağcılar Güneşli Özel Erdem Hastanesinin açılışında yaptığı konuşmada Güneşli ve Bağcılar halkının tedavi için çok farklı yerlere gitmesine  gerek kalmadığına yakınlarındaki bu hastanelere yürüyerek gelebileceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında sağlıkta en önemli eksikliğin doktor ve hemşireler olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü.
“Sağlıkta şu anda en önemli eksiğimiz doktor ve hemşire. Hemşire kardeşlerim pankartları açmışlar. Onları gördüm. Onları da çözeceğiz. Hemşire yardımcısı değil, hemşire olacaksınız. Bunlar bizim gündemimizde olan maddeler. Açığımızı biliyorum, doktorda açığımızı biliyorum. Ben diyorum ki hemşirelik liselerinden mezun olanların önünü bizim süratle açmamız lazım. İki yıllık meslek yüksek okullarının önünü süratle açmamız lazım. Onların önünü açtığımız andan itibaren dört yıllıklarda da şu anda diyelim ki Amerika‘da dört yıllık hemşire aynı zamanda doktor yardımcısı olarak görev yapıyor. Reçete yazma salahiyeti var. Nerede? Hastanede. Bunu biz niye yapmıyoruz. Bunu biz de yapacağız.”
Sadece doktor yetiştirmeye yönelik üniversiteler kurmaya başladıklarını anımsatan Erdoğan, Bezmialem Vakıf Gureba Hastanesinin sağlık sektöründeki elemanları yetiştirdiğini, devletin kurduğu üniversitelerin de bulunduğunu, tüm bunların doktor açığını kapatmaya hizmet edeceğini söyledi.
Erdoğan, bu açık kapatıldığı anda doktor başına düşen hasta sayısının azalacağını dile getirerek, hizmete sunulan hastanenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.” diye konuştu.
Kamudio.com
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21