En Tuhaf Japon Adetleri

Listeler 16 Kasım, 06:56'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 285 OKUNMA

Her ülkenin olduğu gibi Japonya’ nında kendine özgü adetleri vardır. Bu adetlerin bir kısmı Türk adetlerine,geleneklerine,göreneklerine oldukça benzemektedir. Bazı adetleri ne bize ne de başka bir toplumun adetlerine benzemektedir. Dünya üzerinde kendine has milletlerden ve kültürlerden biri Japon kültürüdür.Bir kaç adeti sıralayacak olursak.Yere Gömülü Tuvalet Mevcuttur.

1-Yere Gömülü Tuvalet Mevcuttur.

japon

Tıpkı ülkemizdeki gibi alaturka tuvaleti andıran seçenekleri mevcuttur.

2-Kadınlara Kapı Açmazlar.

japon-2

Ülkemizde ve birçok ülkede olduğu gibi kadınlara araç kapısı açmak gibi bir adetleri yoktur. Kadınlara önden gitmeleri için yer vermezler.

3-Edinilen Evlatlığın Yaşı Önemsizdir.

japon-3

Evlat edinmenin yaşı Japonya’ da yirmi ya da otuz yaşlarına kadar normaldir. Örneğin; edindiğiniz evlatlığınızın yaşı otuz olabilir.

4-Yere Oturmayı Severler.

japon-4

Japon halkı yerde oturmayı çok sevmektedir.

5-İşyerinde Kestirmek Oldukça Doğal.

japon-5

Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de işten kaytarmak şeklinde tanımlanan işyerinde kestirme eylemi Japonlara göre oldukça doğaldır. Özellikle çalışanları bunun için teşvik etmektedirler.

6-İçeçeği Kendileri Doldurur.

japon-6

Hangi milletten olursanız olun, Japonya’ da bir şey içecekseniz özellikle davetliyseniz içeceğinizi sakın kendiniz doldurmayın. Japon adetlerine göre onlardan biri doldurmalıdır.

7-Yerken Ses Çıkarırlar.

japon-7

Yenilen bir yiyeceğin Japonya’ da sesli olarak yenmesi Japonlar tarafından o yemeğin beğenildiği anlamına gelir.

8-Bahşiş Bırakmazlar.

japon-8

Japonlarda kabalık olarak bilinen davranışlardan biri olan bahşiş bırakmak yanlış bir harekettir. Japonya’ da bahşiş genelde bırakılmaz.

9-Sokakta Yememeli.

japon-9

Japonya’ ya özgü olarak kabul edilen bir diğer adet sokakta bir şey yememektedir. Japonlara göre sokakta bir şey yemek görgüsüzlük olarak kabul edilir. Ancak dondurma istisna kabul edilmiştir.

10-Uğursuz Rakamları Dörttür.

japon10

Dünyanın tam aksine Japonlar uğursuz olarak on üç rakamını değil dört rakamını kabul etmektedirler.

Listoloji

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21