10 ünlü CEO’nun en sevdiği 10 kitap

e-ticaret, Ekonomi, Girişimcilik, Listeler 18 Ağustos, 14:18'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 53 OKUNMA

Business Insider, Fortune 500 listesine girmiş 10 ünlü CEO’nun okumayı çok sevdiği kitapları derledi.

1-Jeff Bezos

Savaş sonrası İngiltere’sini anlatan, hatta filmi de çekilen “Günden Kalanlar”, Amazon CEO’su Jeff Bezos’un hâlâ en sevdikleri arasında.

2-Bill Gates

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in 13 yaşında okuduğundan bu yana en sevdiği kitap “Gönülçelen”.

3-Steve Jobs

“Yenilikçinin Dileması” 2011 yılında kanserden yaşamını yitiren Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs’a ilham olan kitaplardan

4-Tim Cook

Steve Jobs’un halefi Tim Cook’un çalışma arkadaşları ve yeni çalışanlarına önerdiği kitap: Zamana Karşı Yarış

5-Mark Zuckerberg

Kızı doğduktan sonra gelirinin yüzde 99’unu bağışlayacağını açıklayan, son günlerde de ülkesinin genel durumunu anlamak için ABD turuna çıkan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e ilham veren kitap: Yoksulların Portföyü: Dünyadaki Yoksullar Günlük 2 Dolara Nasıl Geçiniyor?

6-Elon Musk

Mars’a uzay taşımacılığı üzerine çalışan SpaceX ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın sahibi Elon Musk’un, yazar, bilim adamı, diplomat Benjamin Franklin’in hayatını konu alan kitabı okuması sürpriz değil.

7-Richard Branson

ABD’nin 42’nci Başkanı Bill Clinton’ın da favorileri arasında yer alan “Kafesteki Kuş Neden Şarkı Söylüyor Biliyorum” adlı kitap, Virgin Group’un CEO’su Richard Branson’un tavsiyeleri arasında.

8-Elizabeth Cutler

Fitness endüstrisinin devlerinden SoulCycle’ın CEO’su, “Mutluluğun Avantajı” adlı kitap için “şirketinin kaynağı” olduğunu söylemişti.

9-James Gorman

Dünyanın en güçlü bankalarından Morgan Stanley’nin CEO’su James Gorman’ın favori romanının adı “Tamirci, Terzi, Denizci”

10-Indra Nooyi

İş dünyasının en başarılı kadınları arasında gösterilen PepsiCo CEO’su Indra Nooyi, “Karaktere Giden Yol” adlı kitabu okuduktan sonra kızlarıyla neden bir karakter kurmanın bir kariyer kurmak kadar önemli olduğunu tartıştıklarını söylemişti.

businessht.com.tr

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21