“Kedilerden Rahatsız Olanlar Buradan Alışveriş Yapmasın”

Kültür 13 Ocak, 01:54'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 306 OKUNMA

İstanbul’un Eyüp ilçesinde kırtasiyecilik yapan Selçuk Bayal, olumsuz hava koşullarında hayatta kalmaya çalışan sahipsiz kedileri, iş yerinde soğuk ve açlıktan korumaya çalışıyor.

Kırtasiyeci Selçuk Bayal, olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşam mücadelesi veren sahipsiz kedileri, dükkanında barındırıyor.

Bayal, Eyüp’teki iş yerinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, mahalledeki birkaç gönüllüyle soğuk havada kedilere bakmaya çalıştıklarını söyledi.

‘Kedilerden rahatsız olanlar buradan alışveriş yapmasın’

Havaların soğuk olduğunu belirten Bayal, ”Soğuk olunca içeriye sığınıyorlar. Sıcak havalarda zaten isteseniz de bu hayvanlar içeride durmaz. Çevrede bulunan tek dükkan da biziz.” diye konuştu.

Bu hayvanlar bize Allah’ın emanet ettiği canlılar.

“Yemek, su bulamazsa ölüyorlar”

Bazı kişiler, ‘bu hayvanlar soğuğa dayanıklı’ diyor. Bu hayvanlar asla soğuğa dayanıklı değiller. Yemek, su bulamazsa ölüyorlar.” şeklinde konuştu.

2009’dan bu yana yaşanan en büyük kar fırtınası son zamanlarda İstanbul’u vurdu ve gecenin bir bölümünde yaklaşık 65 cm kar yağıyordu ve yüzlerce sefer iptal edildi. Kötü hava koşullarına rağmen, hayvan severler kentin sokak hayvanlarının donma sıcaklıklarından güvenli ve sıcak kalmasına yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21