FLOKİ (Viking Dizisinin Değişik Karakteri)

Kültür 12 Ocak, 08:40'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 477 OKUNMA

Floki karakterini dizide Gustaf Skarsgard canlandırmaktadır. Şehirde yaşayan, şehirde büyümüş insanların en az bir defa yerinde olmak isteyeceği bir karakter FLOKİ.

Floki

Dizi içerisinde zanaatkar olan nadir kişilerden biri. Belkide en zanaatkar karakter. Orman içerisinde yaşayıp, odundan, ağaçtan, gemiden,marangozluktan ve çiftçilikten anlıyor. Vikinglerin yaptıkları istilalarda en büyük pay bu adamın neredeyse. Hem gemi yapıyor, hem savaşıyor acaip bi karakter.

Pagan olan vikingler gibi biri değil aslında. Daha katı bir şekilde savunuyor paganizmi. Vikingler, altın,işgal vb… faaliyetler içerisinde iken flokinin isteği pagan tanrılarının mutlu olmasıdır.

Vikingler balta ve kalkan kullanıyorken bu karakter çift balta kullanıyor.

 

Karakter değişik olunca ülkemizde kime benziyor acaba gibi kıyaslamaları da beraberinde getirmiştir. En fazla benzetilen kişi TOLGA KAREL‘dir.

Floki-Tolga Karel

Viking dizisi nedir?

Vikings, tarihsel drama türünde bir Kanada-İrlanda ortak yapımı televizyon dizisi.Yazarlığını ve yapımcılığını Michael Hirst’in yaptığı dizi History kanalında yayınlanmaktadır. ABD ve Kanada’da 3 Mart 2013 günü yayına başlamıştır.

İrlanda’da film edilen Vikings, Viking Ragnar Lodbrok‘un hayatı ve hikayelerinden esinlenilmiştir. Ragnar Lodbrok, en bilindik İskandinav mitolojisinin kahraman ve kötü şöhretli Fransa ve İngiltere’nin belalısı haline gelmiştir. Bir Viking çiftçi olarak canlandırılan Ragnar, İngiltere’ye yaptığı ilk baskınları kardeşi Rollo ve karısı savaşçı Lagertha ile birlikte gerçekleştirmiştir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.


Sayac
21