Black Friday’de mobil alışveriş en üst seviyeye çıkıyor

e-ticaret, Teknoloji 27 Kasım, 11:19'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 280 OKUNMA
black friday

black friday

Tatil hediye alışverişinin bir kısmını bilgisayarınız yerine telefonunuzdan yaptın mı? Sen yalnız değilsin. Adobe, Black Friday’de gerçekleşen ABD çevrimiçi satışlarında 1.2 milyar dolarlık mobil alışverişin (hem telefonun hem de tabletin) sorumlu olduğunu tespit etti – ilk kez 1 milyar doları ilk kez geçti. Hâlâ azınlıkta, toplam 3.34 milyar doların yüzde 36’sını temsil ediyor ancak yine de geçen yılki alışveriş çılgınlığı karşısında yüzde 33’lük büyük artış.
Bu mobil kullanıcılar aslında, ziyaretlerin yüzde 55’ini rafa kaldırarak, görüntüleme açısından PC eşdeğerlerinden daha ağırdı. Başka bir deyişle, PC’lerinden alışveriş yapan bazı insanlar, satın alım işlemine başlamadan önce telefonlarında kontrol ettiler. Amerikalıların almasına gelince? Teknolojide, en yüksek hasılat yapan aygıtlar iPads, Samsung 4K televizyonlar, MacBooks (özellikle 13 inç Air), LG TV’ler ve Xbox One idi. Adobe’nin verileri, perakendecilerin kendilerinin söylediği şeylerle bağlantılıdır. Amazon, her zamanki gibi rakamlardan utanıyor ancak Şükran Günü’ndeki cep telefonu siparişlerinin geçen yıl gördüğü şeyden daha fazla olduğunu söylüyor.

Hedef, rekor seviyedeki online satışlarının yüzde 60’ından fazlasının mobil olduğunu ve Walmart’ın web trafiğinin yüzde 70’inin mobil cihazlardan geldiğini bildirdi. Rakamlara büyük olasılıkla teşvikler yardımı yapıldı. Amazon, Target ve Walmart, özel indirimler ve erken erişim gibi telefonunuzdan alışveriş yapmak için ikramiyeleri önerdi. Yine de, çevrimiçi mağazaların, mobil kalabalığın önemini gözardı ettikleri açıktır; bir bilgisayarda hediye alacağınızı varsayıyorlarsa, masaya çok fazla para bırakıyorlardır.


Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

mert Kasım 27, 2016

Kara cuma. ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932’den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir.

Bi bu kalmıştı almadığımız gavur adeti. Kulağımıza kadar girdi kapitalizm denen pislik.


Sayac
21