Pakistan’da ‘‘tecavüze tecavüz’’ cezası

Dünya 27 Temmuz, 09:38'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 23.343 OKUNMA

Pakistan’ın Pencap eyaletinde bir köy meclisi, köyde meydana gelen bir tecavüze ilişkin davada “tecavüze tecavüz” cezası verdi. Cezanın uygulanmasının ardından polis konseydekileri gözaltına aldı.

Pakistan’ın Pencap eyaletinde bir köy meclisi, köyde meydana gelen bir tecavüze ilişkin davada “tecavüze tecavüz” cezası verdi. Cezanın uygulanmasının ardından polis konseydekileri gözaltına aldı.

Pakistan’ın Pencap eyaletinin Multan bölgesindeki bir köyde meydana gelen olayda 16 yaşındaki bir kız çocuğuna, köy meclisinin kararıyla ağabeyi bir başka kıza tecavüz etti diye tecavüz edildi.

Köy meclisine 12 yaşındaki kızının tecavüz edildiği şikayetinde bulunan adama, köy meclisi adamın da, suçlunun 16 yaşındaki kız kardeşine tecavüz etmesini emretti.

Multan polis müdürü olayla ilgili olarak ‘‘Köy meclisine yansıtılan olayda, meclis oybirliğiyle sanığın kız kardeşine tecavüz edilmesine karar vermiş. Kızın ailesinin itirazlarını köy meclisi ‘adaletin ancak sanığın kız kardeşine de aynı şekilde tecavüz edilmesi ile yerine geleceğini’ söyleyerek ailenin itirazını reddetmiş’’ diye konuştu.

KARARI ALANLAR GÖZALTINDA

Hindustan Times gazetesinin haberine göre Multan polisi aralarında köy meclisi başkanının da bulunduğu 20 kişiyi tutukladı. Polis kaynakları tecavüz kararı alan 20 kişilik konseyin gözaltına alındığını ancak tecavüzü gerçekleştirenin henüz yakalanamadığını açıkladı. Ülkede yaşayan Paştun toplumunda jirga adı verilen ihtiyar heyetleri toplumda karar alma yetkisine sahip. Ancak polis konseydeki kişilerin jirga’ya mensup olmadıkları gerekçesiyle gözaltına aldı.

NTV

 

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Ahmet Temmuz 27, 2017

Bu insanlar nasıl insan. Her türlü kadın zarar görüyor

er Ağustos 21, 2017

suçluya değil suçlunun kız kardeşine tecavüz edilmiş beğenen orospu çocuklarına duyrulur
sorsan Pakistanlılar din kardeşimiz falan dersiniz.Bu sikikler benim kardeşim falan olamaz
tüm ülkeler bunlara vize uygularken Pakistanlılar ın vizesiz girebilidği tek ülke Türkiye.Son zamanlarda orda burda fink attıklarını görüyorum yaklaşan tehlike büyük. ak parti sağolsun


Sayac
21