Diriliş Ertuğrul’un Ural Bey’ini Nerden Hatırlıyoruz

Sinema-Dizi 1 Aralık, 18:07'de eklendi
  • 0 paylaşım
  • 761 OKUNMA

1985 yılında İstanbul Devlet Konservatuarından mezun oldu. İngiltereye gitti. İngiltere de bir yıl kadar dans eğitimi aldı.  Türkiye’ye 1986-87 yıllarında döndü. Bursa Devlet Tiyatrosu’nda stajyer olarak çalışmaya başladı. Bu dönemlerde Uludağ Üniversitesinde modern dans dersleri vermeye başladı.

Tiyatrocu Profesör Raik Alnıaçık’ın oğludur.

Şu sıralar Diriliş Ertuğrul Dizisinde Çavdar Obasının Beyi Çandar Bey’in kötü karakterli oğlunu oynamakta. Kayı obası için tam bir baş belasıdır.

ural-bey

Ural Bey-DİRİLİŞ ERTUĞRUL

İlk olarak 1970 Yılmaz Güney yapımı UMUT filminde rol almıştır. Sonraları kendisini SÜPER BABA dizisinde ”Haluk ŞAHSUVAROĞLU” karateri olarak gördük.

En fazla tanındığı dizi hiç şüphesiz DELİ YÜREK dizisindeki ”Savaş DOĞAN” karakteriydi.

ural-beyy

Savaş DOĞAN- DELİ YÜREK

Deli Yürek dizisinden sonra o dönemler oldukça meşhur olan dizilerde oynadı. Sibel CAN’ın başrolünde oynadığı Berivan Dizisinde yer aldı.

Osman SINAV’ın 71 dakikalık saygı duruşu olan SAKARYA FIRAT dizisinde Bakır karakterini canlandırdı. Bu diziden sonra iyice tanınır oldu.

 

Diriliş Ertuğrul sevenleri tarafından her hafta uyuz olunan karakter Ural Bey aslında televizyon izleyenler için çokta uzak olmayan bir oyuncu.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

vural Aralık 2, 2016

candar bey ilerleyen bölümlerde kendi elleriyle öldürecek diye düşünüyorum.


Sayac
21